• Dzień Papieski

• 26 października w naszej  szkole odbył się apel poświęcony pamięci papieża Jana Pawła ll. Uczniowie klas V, Vl, VII i VIII przybliżyli nam postać papieża Polaka, najważniejsze wydarzenia związane z jego pontyfikatem oraz recytowali wiersze dedykowane papieżowi.

• PaT

• W dniach 21- 22 października uczniowie klasy 8 wzięli udział w Przystanku PaT , który odbył się w Szamotułach .

PaT czyli " Profilaktyka a Ty" to taka ogólnopolska społeczność, która bazuje na profilaktyce rówieśniczej i zachęca do zdrowego stylu życia.

Podczas aktywnego pobytu na Przystanku odbywały się warsztaty m.in. artystyczne, plastyczne, crossfitowe, kulinarne, hip- hopowe, karate i wiele innych .

Drugiego dnia odbył się Marsz ulicami Szamotuł " Masz odwagę iść przez życie swoją własną drogą" pod hasłem    " Relacje - brak samotności "

• Szanowni Rodzice!

• Serdecznie zapraszamy do włączenia się już w  kolejną edycję pięknej inicjatywy Naszego przedszkola oraz szkoły ,, Herbatka dla Seniora " Umilmy im wspólnie ten jesienno- zimowy czas .Z całego serca dziękujemy za życzliwość i Wasze dobre serduszka.

• Pasowanie

• 21 października uczniowie klasy pierwszej mieli swój wielki dzień - Dzień Pasowania 😀😀  Uroczystość odbyła się CKSiT w Lutomiu. Pasowania na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły dokonała Pani Dyrektor Monika Starzak. Pod okiem wychowawczyni Pani Justyny Liszkowskiej dzieci ślicznie śpiewały i recytowały. Upominki przygotowała Rada Rodziców, a rodzice uczniów klasy I słodki poczęstunek.
            Kochani Pierwszoklasiści gratulujemy Wam i już na dobre witajcie wśród nas ❤️

• Konkurs recytatorski

• 21 października odbył się konkurs recytatorski „W hołdzie Janowi Pawłowi II” Nasi reprezentanci  to: Anna Wittchen i Zofia Prędka z klasy III oraz Gabriela Cembrowicz i Zuzanna Koroś z klasy VIII. W kategorii klas 1-3 Ania zajęła II miejsce, a Zosia III miejsce. Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy👏👏👏

• Spotkanie z pisarzem

• Dnia 18 października gościliśmy w naszej szkole pisarza Łukasza Wierzbickiego, autora książek podróżniczych. Pisarz w bardzo ciekawy i zabawny sposób opowiedział nam o tym, jak rozpoczęła się jego przygoda z pisaniem książek.

• Bohaterowie „Zemsty” Aleksandra Fredry wśród nas

• 20 października na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 7 wcielili się w rolę bohaterów „Zemsty”. Młodzież poradziła sobie świetnie w odgrywaniu wybranych scen. Przygotowali się do powierzonego zadania wyjątkowo. Wszyscy występujący mieli na sobie stosowne stroje, a także zadbali o niezbędne rekwizyty. Brawo!

• Domki dla jeży

• W ubiegłym tygodniu klasa II oraz dzieci korzystające ze świetlicy szkolnej przygotowały domki dla jeży. Taka budka, wykonana z naturalnych materiałów, może pomóc tym pożytecznym zwierzętom przetrwać zimę.

• Goście z Nadleśnictwa

• 12 października naszą szkołę odwiedzili Pani Daria Cicha oraz Pan Jakub Włodarczyk z Nadleśnictwa Sieraków. Nasi goście w klasach I-VI przeprowadzili bardzo ciekawe zajęcia przyrodnicze. Oto fotorelacja

• Lekcja kleksografii

•

W czwartek 13 października klasa czwarta miała nietypową lekcję języka polskiego. Uczniowie na kartkach bloku otrzymali kilka plamek atramentu, następnie złożyli je i w ten sposób powstały rozmaite kleksy. Zadanie polegało na tym, by rozpoznać, co to za stworzenie. Kolejnym zadaniem było stworzenie rymowanki do powstałego kleksa. Uczniowie bez problemu potrafili wskazać, co takiego dostrzegają w swoich kleksach.

• DEN 2022r.

• Dziś w naszej szkole Wielka Gala Pracowników Edukacji i rozdanie Oskarów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

• Klasa I w Jabłonowie

• W piątek 07.10.22r. uczniowie klasy pierwszej wybrali się na wykopki. Pierwszaki szybko i sprawnie zbierały ziemniaki. Później Państwo Szychowiakowie przygotowali dla nas ognisko z kiełbaskami. Na stole nie brakowało smakołyków, za które serdecznie dziękujemy kochanym mamusiom i babciom ;). Nasyceni udaliśmy się tropem zagadek do pasieki. Tam pan Jarek Hauffa profesjonalnie i bardzo ciekawie opowiedział o życiu pszczół, ich pracy i sposobach pozyskiwania miodu. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom Ksawerego i Oliwiera za wspaniałą gościnę i przygotowane niespodzianki.

• Akcja Sprzątamy dla Polski

• Nasza szkoła wzięła dzisiaj udział w akcji #SprzatamyDlaPolski. Pogoda dopisała i udało się zebrać aż 16 worków śmieci! To znacznie więcej niż przewidywaliśmy. Poniżej fotorelacja ze sprzątania🍃🍁🍂🌻🍀🌿🌱

• Gra miejska - 02.10.2022r.

• Dzisiaj odbyła się  gra miejska "Żywią i bronią" zorganizowana przez Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie. Naszą szkołę reprezentowały cztery drużyny. Wspólnie z zespołami z Szkoły Podstawowej w Sierakowie, Zespołu Szkół w Sierakowie szukaliśmy skradzionych zapasów żywności, które miały zostać przeznaczone dla tworzących się polskich oddziałów.Wiemy już kto ukradł pyrki oraz co się z nimi stało.

To była świetna lekcja historii oraz świetna zabawa.DZIĘKUJEMY ❤️