• 27 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

     • Jak co roku Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Lutomiu bierze udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. To już 27 Finał.

      Celem tegorocznego jest pozyskanie środków na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

      Dnia 13 stycznia 2019r. uczniowie naszej szkoły przyłączają się do akcji i będą zbierać pieniądze na ten cel przed i po każdej Mszy Św.

      Dnia 12 stycznia 2018r. (w sobotę) serdecznie zapraszamy do Centrum Kultury Sportu i Turystyki w naszej wsi, gdzie o godz. 1600  odbędzie się koncert przygotowany przez uczniów naszej szkoły. W programie wystąpią:

      Grupy przedszkolne, zespoły taneczne, uczestnicy konkursu pt.: „Gwara Poznańska”, zespół flażoletowy, uczeń naszej szkoły z  akordeonem oraz uczennica grająca na saksofonie.
      Podczas całego spotkania będzie można zakupić kawę, herbatę i pyszne ciasta, z których cały dochód przeznaczony zostanie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.


      Gorąco zachęcamy do uczestnictwa.

     • Międzyszkolny Drużynowy Konkurs przyrodniczo-historyczny „Orzeł ginący symbol narodowy”

     • 09.11.2018 r. odbył się w Sierakowie Międzyszkolny Drużynowy Konkurs przyrodniczo-historyczny 

      „Orzeł ginący symbol narodowy”

      Organizatorem konkursu był Zespół Szkół im. M. Siły - Nowickiego z Sierakowa. Wzięły w nim udział: Szkoły Podstawowe z Sierakowa i Lutomia, oraz Zespoły Szkół z Sierakowa i Kwilcza. W zmaganiach wiedzowych najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa z Sierakowa. Nasi uczniowie zajęli II miejsce.

      Gratulujemy! 

       

      Zdjęcia zapożyczone ze strony Zamku Opalińskich

     • Konkurs gwarowy "Kwileckie godanie z Puszczą Notecką"

     • 23 listopada br. w Kwileckim Centrum Kultury i Edukacji odbył się konkurs gwarowy "Kwileckie godanie z Puszczą Notecką".

       

      W konkursie wzięło udział ponad 40 dzieci, które startowały w dwóch kategoriach wiekowych.

      KATEGORIA I – UCZNIOWIE KLAS IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ KATEGORIA II - UCZNIOWIE KLAS VII - VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ ORAZ III GIMNAZJUM:

       

      W kategorii II nasze uczennice osiągnęły duży sukces:

      I miejsce - Katarzyna Rakoczy (SP Lutom)

      II miejsce - Magdalena Jarosz (SP Lutom)

      Gratulujemy!!

       

      Zdjęcia zapożyczone ze strony internetowej Lokalnej Grupy Działania "Puszcza Notecka"

     • VIII Konkurs Fotograficzny „Krajobrazy Puszczy Noteckiej”

     • Zdjęcie pt. „Paprotkowa Dolina wykonane przez uczennicę klasy 8 naszej szkoły - Klaudię Ziółek zdobyło III miejsce w VIII Konkursie Fotograficznym „Krajobrazy Puszczy Noteckiej”.

      Gratulujemy sukcesu!

     • Przeglądy stomatologiczne

     • W dniach od 3 - 6 grudnia odbędą się w naszej szkole oraz oddziałach przedszkolnych przeglądy stomatologiczne. Odwiedzi nas pani Marta Grupińska - Tyll z gabinetu stomatologicznego - "Ortoidea" we Wronkach. Celem naszego spotkania jest uświadomienie dzieciom jak ważne jest dbanie o jamę ustną i uzębienie. W przeglądach uczestniczyć będzie 80 dzieci szkoły podstawowej w Lutomiu oraz 32 dzieci z oddziału przedszkolnego w Kaczlinie. Pamiętajmy, że zdrowy uśmiech to nasza wizytówka. 

     • Gra miejska - Kulturą do Niepodległej

     • Gra miejska zorganizowana w dniu 24 XI 2018 r. w Sierakowie. Udział wzięło 17 zespołów  (5 zespołów z naszej szkoły i 12 z SP Sieraków). Jeden z naszych zespołów zajął II miejsce. Gratulacje!

       

      ps. zdjęcia w galerii

     • X Spotkanie Uczniów Szkół Powiatu Międzychodzkiego pod hasłem: " Integracja i nauka przez zabawę" " Kocham Cię Polsko"

     • 21.11.2018 r reprezentacja naszej szkoły Katarzyna Rakoczy, Andżelika Fischer i Andżelika Wittchen wzięła udział w X Spotkaniu Uczniów Szkół Powiatu Międzychodzkiego pod hasłem: " Integracja i nauka przez zabawę" " Kocham Cię Polsko". Oprócz naszej szkoły w zabawie uczestniczyły jeszcze SP Sieraków, SP Międzychód, i  ZS z Chrzypska Wielkiego.

      Nasze uczennice znalazły się w drużynach, które zajęły Andżelika Wittchen II miejsce, a Kasia Rakoczy i Andżelika Fischer III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

     • Klasa III z wizytą w piekarni

     • Dnia 21.09.2018r. uczniowie klasy III wybrali się na wycieczkę do piekarni. Dzięki uprzejmości właścicieli, Państwu Grześkowiakom, mogliśmy zobaczyć cały proces powstawania chleba. Duże wrażenie wywarły na nas potężne maszyny do mieszania ciasta i piec, w którym można upiec 200 bochenków chleba za jednym razem! Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

     • Uroczyste otwarcie nowej części szkoły

     • 3 września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 wraz z otwarciem dobudonwanej nowej części szkoły. Od teraz w naszej szkole jest przesrzenniej, dzięki czemu polepszyły się warunki do nauki.

     • Akcja charytatywna AfriCan

     • W kwietniu przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej organizowanej przez grupę młodzieży z Pniew AfriCan. Udało nam się zebrać przybory szkolne potrzebne dzieciom z Ghańskich szkół. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz gronu pedagogicznemu z zaangażowanie się w zbiórkę.

       

      Akcja charytatywna AfriCan - Obrazek 1

     • Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

     • W dniu 10 kwietnia 2018 r. odbył się etap rejonowy XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Naszą szkołę reprezentowało 7 osób: Śmigielski Kacper i Nowak Miłosz z kl. IV, Zacharewicz Paweł z kl. V, Dominiczak Patryk, Koroś Przemysław i Wittchen Andżelika z kl. VI oraz Ziółek Klaudia z kl. VII.

      Do finału wojewódzkiego zakwalifikowali się: Dominiczak Patryk i Koroś Przemysław z klasy V.

      Gratulujemy!

                          Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - Obrazek 1    Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - Obrazek 2  Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - Obrazek 3 

                                                                                     Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - Obrazek 4

       

       

      A. Skiba

     • Na pomoc uczniom z Ghany

     • Pomagamy grupie uczennic LO w Pniewach AfriCan zebrać podstawową wyprawkę szkolną dla dzieci ze szkół afrykańskich. Akcja trwa w naszej szkole od 23 do 27 kwietnia 2018r. Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału. Przybory tj. długopisy, ołówki, pisaki, kredki, zeszyty, papier kolorowy, gumki do mazania itp. zbierane będą u pana Artura do specjalnego kartonu.

      SU

    • Wycieczka klasy II do Huty Szkła w Sierakowie
     • Wycieczka klasy II do Huty Szkła w Sierakowie

     • Dnia 10.04.18r. wybraliśmy się na wycieczkę do huty szkła w Sierakowie. Proces powstawania butelki ze szkła bardzo nas zainteresował. Kiedy weszliśmy na teren zakładu od razu zostaliśmy wyposażeni w odpowiedni sprzęt ochronny: czepki, okulary, zatyczki do uszu i kamizelki odblaskowe. Świetnie się prezentowaliśmy. Najbardziej podobały nam się świecące, spadające sople szkła, z których później w formach powstawały butelki. Dziewczynkom bardzo spodobała się praca na wózku widłowym :). Bardzo serdecznie dziękujemy panu Michałowi i pani Martynie za zaproszenie nas, za zaciekawienie tym tematem. 

       

                              Wycieczka klasy II do Huty Szkła w Sierakowie - Obrazek 1                Wycieczka klasy II do Huty Szkła w Sierakowie - Obrazek 2

       

                                                                            Wycieczka klasy II do Huty Szkła w Sierakowie - Obrazek 3                                   Wycieczka klasy II do Huty Szkła w Sierakowie - Obrazek 4


       

       

       

      Uczniowie kl. II

     • Starsi uczniowie czytają młodszym

     • Rozkład cotygodniowych spotkań

      z literaturą dziecięcą

       Uczniowie kl. V czytają uczniom kl. III na początku 3 lekcji we wtorki.

      Uczniowie kl. VI czytają uczniom kl. II na początku 5 lekcji w środy.

      Uczniowie kl. VII czytają uczniom kl. I na początku 3 lekcji w piątki.

      Zasady:

      - uczniowie starszych klas sami ustalają, kto będzie czytał w danym tygodniu,

      - w danym dniu młodszych uczniów odwiedza jeden uczeń z klasy z wybraną przez siebie literaturą,

      - co będzie czytane wybiera uczeń starszej klasy, może to być bajka, krótkie opowiadanie lub wiersze stosowne do wieku słuchaczy; w razie problemów z doborem literatury można się zwrócić o pomoc do wychowawcy, pań w bibliotece lub opiekuna SU,

      - głośne czytanie dzieciom ma trwać od 10 do 15 min. 

      SU

     • Dzienniczki upraw w klasie II

     • Klasa II 06.04.18r. założyła dzienniczki upraw. Każdy zasadził swoją cebulkę i czosnek. Teraz prowadzimy obserwacje i podlewamy nasze rośliny. Czekamy aż wyrosną, żeby można było je zjeść. Wiemy bardzo dobrze, że zawierają dużo witamin.

       

      J. Liszkowska

     • Klasa II zajęcia z Grosikiem.

     • Uczniowie klasy II wykonali czapki i wyruszyli w podróż. Wiedzą już co oznacza awers i rewers, wykonują obliczenia pieniężne, doskonale znają piosenkę. Bardzo zaprzyjaźnili się z wiewiórką, którą nazwali Kamila  ... i nie mogą się doczekać kolejnych zajęć.

      J. Liszkowska

     • Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - etap powiatowy

     • W dniu 5 III 2018 r. odbył się etap powiatowy XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Naszą szkołę reprezentowało 12 osób ( po 3 uczniów z klas IV -  VII). Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 7 osób: Śmigielski Kacper i Nowak Miłosz z kl. IV, Zacharewicz Paweł z kl. V, Dominiczak Patryk, Koroś Przemysław i Wittchen Andżelika z kl. VI oraz Ziółek Klaudia z kl. VII. Gratulujemy!

      A. Skiba

     • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

     • 17 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, który zorganizowała Szkoła Podstawowa w Luboszu.

      Konkurs miał charakter drużynowy, a uczestnicy reprezentowali swoje szkoły w 3-osobowych zespołach. Musieli się oni wykazać rozległą wiedzą na temat Powstania Wielkopolskiego w aspekcie ogólnym jak i dotyczącym naszego powiatu.

      Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Mikuła Kinga, Ziółek Klaudia, Makowiak Jakub zajęła I miejsce.

      W nagrodę uczniowie klas V – VII pojadą na wycieczkę do Poznania. Przejazd autokarem ufundowała gmina Kwilcz a Muzeum Powstania Wielkopolskiego zaoferowało uczniom darmowe zwiedzanie muzeum.

      Gratulujemy zwycięzcom!