• Klasa III z wizytą w piekarni

     • Dnia 21.09.2018r. uczniowie klasy III wybrali się na wycieczkę do piekarni. Dzięki uprzejmości właścicieli, Państwu Grześkowiakom, mogliśmy zobaczyć cały proces powstawania chleba. Duże wrażenie wywarły na nas potężne maszyny do mieszania ciasta i piec, w którym można upiec 200 bochenków chleba za jednym razem! Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

     • Uroczyste otwarcie nowej części szkoły

     • 3 września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 wraz z otwarciem dobudonwanej nowej części szkoły. Od teraz w naszej szkole jest przesrzenniej, dzięki czemu polepszyły się warunki do nauki.

     • Akcja charytatywna AfriCan

     • W kwietniu przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej organizowanej przez grupę młodzieży z Pniew AfriCan. Udało nam się zebrać przybory szkolne potrzebne dzieciom z Ghańskich szkół. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz gronu pedagogicznemu z zaangażowanie się w zbiórkę.

       

      Akcja charytatywna AfriCan - Obrazek 1

     • Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

     • W dniu 10 kwietnia 2018 r. odbył się etap rejonowy XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Naszą szkołę reprezentowało 7 osób: Śmigielski Kacper i Nowak Miłosz z kl. IV, Zacharewicz Paweł z kl. V, Dominiczak Patryk, Koroś Przemysław i Wittchen Andżelika z kl. VI oraz Ziółek Klaudia z kl. VII.

      Do finału wojewódzkiego zakwalifikowali się: Dominiczak Patryk i Koroś Przemysław z klasy V.

      Gratulujemy!

                          Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - Obrazek 1    Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - Obrazek 2  Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - Obrazek 3 

                                                                                     Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - Obrazek 4

       

       

      A. Skiba

     • Na pomoc uczniom z Ghany

     • Pomagamy grupie uczennic LO w Pniewach AfriCan zebrać podstawową wyprawkę szkolną dla dzieci ze szkół afrykańskich. Akcja trwa w naszej szkole od 23 do 27 kwietnia 2018r. Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału. Przybory tj. długopisy, ołówki, pisaki, kredki, zeszyty, papier kolorowy, gumki do mazania itp. zbierane będą u pana Artura do specjalnego kartonu.

      SU

    • Wycieczka klasy II do Huty Szkła w Sierakowie
     • Wycieczka klasy II do Huty Szkła w Sierakowie

     • Dnia 10.04.18r. wybraliśmy się na wycieczkę do huty szkła w Sierakowie. Proces powstawania butelki ze szkła bardzo nas zainteresował. Kiedy weszliśmy na teren zakładu od razu zostaliśmy wyposażeni w odpowiedni sprzęt ochronny: czepki, okulary, zatyczki do uszu i kamizelki odblaskowe. Świetnie się prezentowaliśmy. Najbardziej podobały nam się świecące, spadające sople szkła, z których później w formach powstawały butelki. Dziewczynkom bardzo spodobała się praca na wózku widłowym :). Bardzo serdecznie dziękujemy panu Michałowi i pani Martynie za zaproszenie nas, za zaciekawienie tym tematem. 

       

                              Wycieczka klasy II do Huty Szkła w Sierakowie - Obrazek 1                Wycieczka klasy II do Huty Szkła w Sierakowie - Obrazek 2

       

                                                                            Wycieczka klasy II do Huty Szkła w Sierakowie - Obrazek 3                                   Wycieczka klasy II do Huty Szkła w Sierakowie - Obrazek 4


       

       

       

      Uczniowie kl. II

     • Starsi uczniowie czytają młodszym

     • Rozkład cotygodniowych spotkań

      z literaturą dziecięcą

       Uczniowie kl. V czytają uczniom kl. III na początku 3 lekcji we wtorki.

      Uczniowie kl. VI czytają uczniom kl. II na początku 5 lekcji w środy.

      Uczniowie kl. VII czytają uczniom kl. I na początku 3 lekcji w piątki.

      Zasady:

      - uczniowie starszych klas sami ustalają, kto będzie czytał w danym tygodniu,

      - w danym dniu młodszych uczniów odwiedza jeden uczeń z klasy z wybraną przez siebie literaturą,

      - co będzie czytane wybiera uczeń starszej klasy, może to być bajka, krótkie opowiadanie lub wiersze stosowne do wieku słuchaczy; w razie problemów z doborem literatury można się zwrócić o pomoc do wychowawcy, pań w bibliotece lub opiekuna SU,

      - głośne czytanie dzieciom ma trwać od 10 do 15 min. 

      SU

     • Dzienniczki upraw w klasie II

     • Klasa II 06.04.18r. założyła dzienniczki upraw. Każdy zasadził swoją cebulkę i czosnek. Teraz prowadzimy obserwacje i podlewamy nasze rośliny. Czekamy aż wyrosną, żeby można było je zjeść. Wiemy bardzo dobrze, że zawierają dużo witamin.

       

      J. Liszkowska

     • Klasa II zajęcia z Grosikiem.

     • Uczniowie klasy II wykonali czapki i wyruszyli w podróż. Wiedzą już co oznacza awers i rewers, wykonują obliczenia pieniężne, doskonale znają piosenkę. Bardzo zaprzyjaźnili się z wiewiórką, którą nazwali Kamila  ... i nie mogą się doczekać kolejnych zajęć.

      J. Liszkowska

     • Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - etap powiatowy

     • W dniu 5 III 2018 r. odbył się etap powiatowy XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Naszą szkołę reprezentowało 12 osób ( po 3 uczniów z klas IV -  VII). Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 7 osób: Śmigielski Kacper i Nowak Miłosz z kl. IV, Zacharewicz Paweł z kl. V, Dominiczak Patryk, Koroś Przemysław i Wittchen Andżelika z kl. VI oraz Ziółek Klaudia z kl. VII. Gratulujemy!

      A. Skiba

     • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

     • 17 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, który zorganizowała Szkoła Podstawowa w Luboszu.

      Konkurs miał charakter drużynowy, a uczestnicy reprezentowali swoje szkoły w 3-osobowych zespołach. Musieli się oni wykazać rozległą wiedzą na temat Powstania Wielkopolskiego w aspekcie ogólnym jak i dotyczącym naszego powiatu.

      Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Mikuła Kinga, Ziółek Klaudia, Makowiak Jakub zajęła I miejsce.

      W nagrodę uczniowie klas V – VII pojadą na wycieczkę do Poznania. Przejazd autokarem ufundowała gmina Kwilcz a Muzeum Powstania Wielkopolskiego zaoferowało uczniom darmowe zwiedzanie muzeum.

      Gratulujemy zwycięzcom!

    • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
     • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

     • Dnia 14.01.2018r. odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz kolejny spotkaliśmy się w CKSiT w Lutomiu, żeby zbierać pieniądze na szczytny cel tj. wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Podczas zbiórki pieniędzy w sali CKTiS odbywały się występy.

      Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim artystom przybyłym nie tylko z okolic naszej wioski, Państwu Polackim i Unisono, zespołowi Bruno i Przyjaciele, uczniom naszej szkoły i pani Marii Olech oraz Dawidowi, dzięki którym miło spędziliśmy ten czas. Dziękujemy również Pani Dyrektor za wsparcie i przychylność, nauczycielom naszej szkoły, panu sołtysowi, na którego zawsze możemy liczyć, rodzicom, którzy upiekli ciasta i cudownym mamom, które prężnie działały w naszej kawiarence. Dzieciom, wolontariuszom za wytrwałość, mimo mrozu.

      W tym roku zebraliśmy 3648 złotych i 64 grosze! Bardzo się cieszymy i dziękujemy za wszelkie wsparcie. Zapraszamy do CKSiT w Lutomiu za rok!

      SU

     • Pan Grosik w klasie II

     • Uczniowie klasy drugiej zapoznali się już z Panem Grosikiem. Dowiedzieli się na jakie planety polecą i jaką tam zdobędą wiedzę. Nauczyli się też piosenki przewodniej programu " Od grosika do złotówki".

       

                                 Pan Grosik w klasie II - Obrazek 1                 Pan Grosik w klasie II - Obrazek 2

       

      J. Liszkowska

     • Realizujemy projekt edukacyjny "Od grosika do złotówki"

     • Realizujemy projekt edukacyjny "Od grosika do złotówki" - Obrazek 1

    • Kiermasz kartek świątecznych
     • Kiermasz kartek świątecznych

     • Serdecznie zapraszamy na KIERMASZ KARTEK ŚWIĄTECZNYCH, który odbędzie się 15.12.2016r. o godz. 17.00 w CKTiS w Lutomiu. Podczas tego spotkania wystąpią uczniowie naszej szkoły, będą również pyszne wypieki. Pieniądze zebrane na kiermaszu przeznaczone są na potrzeby naszych uczniów. Zachęcamy do udziału. Zapewniamy miłą, świąteczną atmosferę.

      S. U.

    • Tytka Miłosierdzia
     • Tytka Miłosierdzia

     • Przypominamy, że do 18.12.2017r. w naszej szkole odbędzie się zbiórka produktów spożywczych w ramach akcji TYTKA MIŁOSIERDZIA. Karton, do którego można wkładać produkty będzie znajdował się u p. Artura Conerta. Prosimy o zaangażowanie i otwarte serca. 

       

      SU 

     • Wyniki konkursów

     • Dnia 01.12.17r. odbył się konkurs recytatorski "To już jesień" dla uczniów klas I - III i po raz pierwszy konkurs pieśni patriotycznej dla uczniów klas IV - VII. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie. A oto zwycięscy:

      w konkursie recytatorskim

      I miejsce zajął Wojciech Rożek

      II miejsce zajął Igor Rakoczy

      III miejsce zajął Dawid Baran,

       

      w konkursie pieśni patriotycznej

      I miejsce zajęły Magdalena Jarosz i Kinga Mikuła

      II miejsce zajęły Andżelika Wittchen i Marcelina Śmigielska

      III miejsce zajęła Eliza Weimann.

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wręczenie nagród i dyplomów nastąpi 15.12.17r. na SZKOLNYM KIERMASZU KARTEK ŚWIĄTECZNYCH.

      SU

     • Konkurs Gwarowy pt: "Puszczańskie Godanie"

     • 24 listopada 2017 r. w Kwileckim Centrum Kultury odbył się Konkurs Gwarowy pt: "Puszczańskie Godanie". 

      Konkurs obejmował obszar działania 8 gmin należących do LGD Puszcza Notecka : Kwilcz, Międzychód, Wronki, Sieraków, Ostroróg, Obrzycko miasto i gmina, Chrzypsko Wielkie.

      Naszą szkołę reprezentowało 7 uczennic: Bromber Martyna, Fischer Andżelika, Rakoczy Katarzyna, Śmigielska Marcelina i Wittchen Andżelika z kl. VI oraz Jarosz Magdalena i Ziółek Klaudia z kl. VII.

      Nagrodę specjalną CKiE Kwilcz otrzymała uczennica klasy VII z naszej szkoły - Magdalena Jarosz.

      Serdecznie gratulujemy!

       

      Anna Skiba