• Dzisiaj Szymon Ciesielski uczeń klasy V kolejny raz przysporzył nam dumy i rozsławił Szkołę Podstawową w Lutomiu, zdobywając II miejsce w 17. Rejonowym Konkursie Recytatorskim Szkół Podstawowych w Sierakowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów.

• Dzień Tabliczki Mnożenia

• Nie każdy ma zdolności matematyczne, ale nawet humaniści znają tabliczkę mnożenia, która w miniony piątek obchodziła swoje święto. Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego dnia.

• Gry planszowe

• 22 listopada w Szkole Podstawowej nr. 1 w Poznaniu uczniowie kl. 8 i kl. 5 uczestniczyli w warsztatach i  chrześcijańskich grach planszowych. Grupy liczyły po 3 os. połączone wg różnych szkół. Przy jednej grze było 12 graczy,  każdy mógł zdobyć punkty indywidualnie i grupowo. Super atmosfera,  przypomnienie wiadomości o Starym i Nowym Testamencie,  postacie i wydarzenia biblijne oraz wiadomości z historii. Współpraca  w grupie oraz zdrowa rywalizacja.

• Odwiedziny przy grobie Patrona szkoły

• W ten weekend uczeń naszej szkoły, Stasiu Mroczkiewicz z klasy 1, wybrał się z rodzicami do Zakopanego. Odwiedził grób naszego patrona szkoły Kornela Makuszyńskiego i zostawił od nas małą pamiątkę 😊

• "Szkoła do hymnu"

• 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach odzyskała niepodległość. Jak co roku, nasza szkoła również dziś włączyła się w akcję odśpiewania Hymnu Polski dokładnie o godzinie 11.11.

• Modele komórek

• Świat biologii może być ciekawy i pasjonujący. Jak bardzo przekonajcie się sami.  Popatrzcie jakie piękne modele komórek zwierzęcej, roślinnej i bakteryjnej wykonali uczniowie klasy piątej.

• Sprzątanie cmentarza.

• 30 października klasa 8 wraz z wychowawcą wybrała się na cmentarz uporządkować opuszczone groby.  W ramach lekcji plastyki kl. 5 i 7 oraz na technice kl. 6 przygotowały stroiki,  które posłużyły jako dekoracja czystych grobów. Szacunek i pamięć o zmarłych jest bardzo ważna i niesie w sobie wielką wartość. Natomiast uczniowie kl. 7 wraz z wychowawcą podjęli prace na cmentarzu poniemieckim.