• Wycieczka klasy 4 i 8.

• 31 marca uczniowie klasy IV  i VIII  wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem był seans filmowy w Cinema City, a następnie park trampolin „Stacja Grawitacja”. Na miejscu czekały liczne atrakcje, m.in. trampoliny, ścieżki gimnastyczne, ogromny airbag, skoki z wieży i park linowy.

• Apel szkolny

• Dzisiaj odbył się apel podsumowujący konkursy, które zorganizowano w naszej szkole. Podsumowaliśmy również Międzyklasowy Konkurs "Tydzień z Mikołajem Kopernikiem". Na każdego ucznia czekał słodki akcent. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

• Spotkanie z policjantem

• Dzisiaj uczniowie klas 5, 6, 7 uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z KPP Międzychód st. sierż. Mariuszem Szubertem. Głównym celem przybycia Policjanta do naszej szkoły była pogadanka dotycząca bezpieczeństwa w sieci oraz problematyki nienawiści i hejtu w Internecie.

• Powitanie wiosny

• 21 marca nasi uczniowie ubrani w wiosenne kolory  świętowali nadejście nowej pory roku.

Uroczyste powitanie Wiosny rozpoczęło się od apelu przygotowanego przez dzieci z klasy 3. Następnie odbył się pochód i spalenie Marzanny w ognisku. Było głośno i wesoło 🐝🐞🪰🐌🌷☀️🌈

• Rekrutacja do klasy I

• Szanowni Państwo!

Z przyjemnością informujemy, że wszystkie dzieci, które wzięły udział w rekrutacji do klasy I w Szkole Podstawowej w Lutomiu na nowy rok szkolny 2023/2024 zostały przyjęte do naszej szkoły.

• Dziś o godz. 11.00 ośmioro uczniów z  klasy 6 i 7 brało udział w I etapie konkursu " Trzymaj formę " który odbył się w formie on-line. Mamy nadzieję,  że poszło dobrze i przejdziemy do etapu powiatowego.  Czekamy na wyniki.

• Dzień Kobiet w klasie 7

• Klasa 7 Dzień Kobiet w tym roku obchodziła nieco inaczej. Spędziliśmy noc w szkole,  oglądaliśmy filmy oraz jedliśmy pizzę i frytki. Super zabawa do samego rana.

• Dzień Św. Patryka w naszej szkole

• 17 marca 2023r. wszystkich uczniów odwiedził Leprechaun ze słodkim poczęstunkiem. Był to Zielony Dzień w naszej szkole zorganizowany  z okazji  irlandzkiego święta. Na lekcjach języka angielskiego mówiono o tym, jak wyglądają obchody Dnia Św. Patryka na zielonej wyspie i w innych rejonach świata. Przy dźwiękach charakterystycznej irlandzkiej muzyki wykonywano zadania językowe i plastyczne.

• Kangur Matematyczny

Dnia 16 marca (czwartek) 2023 roku o godzinie 9.00 odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Głównym jego celem jest szeroka popularyzacja Matematyki. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych XX wieku przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

• "Szkoła Przyjaciół Kopernika"

• W ramach Ogólnopolskiego Projektu "Szkoła Przyjaciół Kopernika", który realizuje nasza szkoła, klasa piąta przygotowała grę planszową o życiu i działalności Mikołaja Kopernika.

• Wyniki konkursu

• W związku ze Światowym Dniem Kota, który obchodziliśmy 17 lutego, w szkole został zorganizowany konkurs plastyczny pt.: "Mój kot - mój pupil". Wpłynęło 19 prac, które zostały ocenione przez specjalnie zebraną komisję.Oto wyniki:MIEJSCE I - Bogajewicz Wiktor z klasy IIIMIEJSCE II - Zofia Prędka z klasy III oraz Wiktoria Kasińskaz klasy IIMIEJSCE III -  Antoni Stefański z klasy IIWYRÓŻNIENIE otrzymała Lewental Emilia z klasy II.Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Wystawę utworzoną z prac można podziwiać na korytarzu w nowej części szkoły.

• Dzisiejszy Dzień Kobiet w klasach 1-3.

Wizyta w Poznańskiej Palmiarni i seans filmowy w Cinema City.

• Rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych w Kaczlinie

• Szanowni Państwo!

Z przyjemnością informujemy, że wszystkie dzieci, które wzięły udział

w rekrutacji na nowy rok szkolny 2023/2024

do Oddziałów Przedszkolnych w Kaczlinie

zostały przyjęte do naszego przedszkola.