• Dzień Ziemi

• W piątek, 21 kwietnia obchodziliśmy w szkole Dzień Ziemi. W ramach tego dnia wzięliśmy udział w V edycji akcji #SprzątamyDlaPolski, następnie uczniowie tworzyli prace artystyczne z przyniesionych materiałów, z których powstała wspaniała wystawa w oranżerii. Podczas zajęć świetlicowych, edukacji przyrodniczej oraz na języku angielskim uczniowie rozwiązywali zadania z książeczek "Segregujemy, bo umiemy" oraz poruszali tematy związane z ekologią. Zwieńczeniem tego dnia, był demontaż wykonanych instalacji oraz segregacja śmieci do odpowiednich worków.

• Zawody

• Z przyjemnością informujemy,

że w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej chłopców reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce. Gratulujemy!!!

Chłopcy wystąpili w nowych, pięknych strojach, zakupionych przez Radę Rodziców. Dziękujemy :)

• 80. rocznica wybuchu POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

• Dzisiaj przypada 80. rocznica wybuchu POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM. Uczniowie klasy 8 włączyli się w coroczną akcję społeczno-edukacyjna Żonkile, zainicjowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.Pamiętajmy!

#żonkile#łączynaspamięć #powstaniewgetciewarszawskim

• Międzynarodowy Dzień Ptaków

• Dziś uczniowie obchodzili Międzynarodowy Dzień Ptaków. Pracownicy Nadleśnictwa Sieraków przeprowadzili prelekcje na temat ptactwa występującego w Polsce. Później uczniowie klas I - III rozwiązywali zagadki i łamigłówki w terenie. Wykonali też piękne prace plastyczne.

• Wycieczka klasy 1

• 03.04.23r. uczniowie klasy I odwiedzili sierakowską pocztę. Dowiedzieli się jak przebiega droga listu od nadawcy do adresata, na czym polega praca listonosza. Wysłali też kartki świąteczne, które wcześniej sami zrobili. Później wybrali się do gabinetu pani Agnieszki Lewental. Pani Agnieszka bardzo ciekawie opowiedziała o pracy rehabilitanta, zademonstrowała ćwiczenia. Uczniowie mogli też sami spróbować sił jako masażyści. Wyjazd  był bardzo udany. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie.

• Zajęcia w klasie 8

• Podczas zajęć EDB uczniowie klasy ósmej utrwalają wiedzę, tworząc gry planszowe. Nie brakuje również zajęć kulinarnych, podczas których przygotowują pełne witamin posiłki. Wcześniej jednak zasady zdrowego stylu życia przyswajają z naszą szkolną pielęgniarką - panią Grażynką.

• Wycieczka klasy

• W miniony poniedziałek uczniowie klasy pierwszej wdali się do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Zobaczyli warsztaty ginących zawodów. Wzięli też udział w warsztatach stolarskich, podczas których wykonali ryczki. Wszystkim bardzo spodobało się to nowe doświadczenie.