• Zawody

• W dzisiejszy zawodach w drużynowych biegach sztafetowych o mistrzostwo powiatu nasza szkole reprezentowali uczniowie:

Dziewczęta klasy IV-VI miejsce 5

Sebastian Ciesielski

Gratulujemy!

• Zajęcia świetlicowe

• W zeszłym tygodniu, podczas zajęć świetlicowych nasi pierwszoklasiści rozmawiali na temat jesieni. Używając jesiennych kolorów stworzyli pięknie prace🌻🍂🍁🍄🍃🌦️☔🌧️

• Konkurs w świetlicy

• Dwa tygodnie temu, w świetlicy mówiliśmy o  bezpieczeństwie w szkole i na drodze. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie pt.: "Bezpieczna droga do szkoły"

Oto nagrodzeni:

I miejsce - Zosia Prędka

II miejsce - Ania Wittchen

III miejsce Maja Szukała

dyplom za udział - Tobiasz Garsztka

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach🛑🚥🚦🏫🚧

• Wieczorek filmowy

• Z okazji Dnia Chłopaka klasa 6 i 7 po lekcjach zorganizowała sobie wieczór filmowy z pieczeniem pizzy. Było wesoło, smacznie i filmowo😊 #LaboratoriaPrzyszłości

• Narodowe Czytanie

• 20 września 2022  roku w starej siedzibie Biblioteki Publicznej Gminy Sieraków odbyło się Narodowe Czytanie Mickiewiczowskich „Ballad i romansów”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z ósmej i czwartej klasy. Byli to: Agnieszka Conert, Weronika Pucek,  Zuzanna Koroś, Aurelia Wichniarek, Julia Płóciennik, Jan Conert i Szymon Ciesielski. W ich wykonaniu można było usłyszeć „Świteziankę”, „Rybkę” i „Powrót taty”. Gratulujemy odwagi i pięknego występu!

• Przedszkolaki w akcji …

• 21 września w naszym przedszkolu  odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadzili je Panowie z Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie.
            Podczas zajęć dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy.

Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.

Serdecznie dziękujemy ♥️

• Pismo klinowe📜

• Dzisiaj piąta klasa w ramach lekcji historii, wcieliła się w rolę sumeryjskich urzędników i doświadczyli umiejętności zapisu z wykorzystaniem pisma klinowego. Podczas lekcji dzieci mogły przekonać się jak bardzo skomplikowana i czasochłonna była ta czynność.