• Szkolny Konkurs Recytatorski "Jesień w poezji".

• 30 października 2022 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Jesień w poezji dla uczniów klas I - III. Głównymi celami konkursu były: popularyzacja twórczości polskich poetów, zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Była to znakomita okazja do zaprezentowania talentów przed publicznością, wzmacniania wiary we własne siły i dobra zabawa.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Zofia Prędka z klasy III

II miejsce – Wiktoria Kasińska z klasy II

III miejsce – Monika Brychcy z klasy I.

Wyróżnienia otrzymali: Maciej Bilon z klasy I i Antoni Stefański z klasy II.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim recytatorom dziękujemy za udział.

• Spotkanie z górnikiem

• Wczoraj naszą szkołę odwiedził górnik z 30 letnim stażem. Pan Krzysztof przeprowadził zajęcia na temat górnictwa naftowego - opowiadal o stroju górniczym, historii zwiazanej z górnictwem oraz o tym jak obecnie wygląda wydobycie ropy i gazu. Na końcu spotkania każdy uczeń dostał upominek i górnicze czako. To była bardzo ciekawa i cenna lekcja. Poniżej fotorelacja z wydarzenia  ⚒️🏗️🏭⛑️

• Dzień Pluszowego Misia.

• 28 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z klas I -lll przyniosły do szkoły swoje przytulanki. Na podstawie obejrzanego na zajęciach filmu, poznały historię pluszowego misia, rozwiązywały zagadki dotyczące postaci z bajek oraz wykonywały różne zadania związane z tym świętem.

• Światowy Dzień Rzucania Palenia

• W dniu 23 listopada br, w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Każda klasa przygotowała  transparent  nt. szkodliwości palenia papierosów, z którymi przeszła przez wieś Lutom z okrzykami " nie palę- nie śmierdzę "  czy "palenie zabija ". Po powrocie do szkoły kl.4-8 obejrzały prezentację o szkodliwości  palenia papierosów i e-papierosów.

#Laboratoriaprzyszłości

Koordynator ds zdrowia Lidia Pietrucha

• W listopadzie, z okazji Święta Niepodległości, ogłoszono konkurs na najciekawszą dekorację drzwi. 10 listopada, specjalnie powołana komisja dokonała oceny. Pod uwagę wzięte zostały następujące kryteria: pomysł oraz staranność wykonania.
            Oto wyniki:
            W kategorii I-IV
            I miejsce - klasa IV
            II miejsce - klasa II
            III miejsce - klasy I i III
            W kategorii V-VIII
            I miejsce - klasa VIII
            II miejsce - klasa V
            III miejsce - klasy VI i VII
            Wszystkim serdecznie gratulujemy!
            Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu🇵🇱🇵🇱🇵🇱

• Wizyta psów w naszej szkole

• Dziś naszą szkołę i przedszkole odwiedzili trenerzy i ich psy z Fundacji Animaniacy. Uczniowie dowiedzieli się wiele na temat opieki, tresury, ról w społeczeństwie i właściwych,  bezpiecznych zachowań wobec psa. Zachwycone dzieci bacznie obserwowały, jak psy reagują na komendy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Paniom Agnieszce, Agacie i Justynie za wspaniałą lekcję!

• Lekcja pokazowa

• 16 listopada naszą szkołę odwiedziła przedstawicielka NIEPUBLICZNEJ PLACÓWKI OŚWIATOWO-WYCHOWAWCZEJ CENTRUM HAJDASZ. Przeprowadzona została lekcja pokazową, która okazała się świetną zabawą. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie brały udział w zajęciach,  co widać na załączonych zdjęciach. 💃🕺🎼

• Akcja ekologiczna

• Dziś dotarł do nas certyfikat za udział w akcji ekologicznej #SprzątamyDlaPolski, która odbyła się 4 października tego roku. To nasz wspólny sukces 😀!!!

• Obóz prolilatyczny cd.

• Obóz prolilatyczny cd. Mimo wielu zajęć profilaktycznych,  znaleźliśmy czas na zabawę oraz na kibicowanie Biało - Czerwonym . A zwycięstwo uczciliśmy pizzą.

• "BohaterON włącz historię"

• Po raz drugi wzięliśmy udział w akcji BohaterON – włącz historię! Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Uczniowie z klas V-VIII poznali okoliczności wybuchu powstania, jego przebieg i skutki. Wysłuchali wspomnień Powstańców, tworzyli oś wydarzeń i infografiki. Następnie na stronie internetowej https://dumnizpowstancow.pl zamieścili wpisy z podziękowaniami za trud, poświęcenie i odwagę naszych Bohaterów.

• Światowy Dzień Cukrzycy

• W naszej szkole 14 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Cukrzycy. Uczniowie mieli niebieskie zawieszki związane z tym świętem. Zuzanna Koroś- uczennica klasy ósmej przeprowadziła zajęcia dla młodszych klas dotyczące cukrzycy. Ósma klasa wykonała plakat.

• „W naszej szkole mówimy poprawnie”

• W listopadzie została przeprowadzona akcja pod hasłem „W naszej szkole mówimy (i piszemy) poprawnie”. Uczniowie młodszych klas z tej okazji wykonali lapbook dotyczący zasad ortograficznych, starsi zagrali w Kahoot, obejrzeli prezentację dotyczącą poprawnej wymowy oraz wykonali plakaty dotyczące tejże tematyki. Prace uczniów zdobią korytarz szkolny.

• Obóz profilaktyczny

• Uczniowie z klas 4 i 7 rozpoczęli  swoją tygodniową profilaktyczną przygodę w Regionalnym Centrum Profilaktyki w Rogoźnie.