• Dzień Pluszowego Misia.

• 28 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z klas I -lll przyniosły do szkoły swoje przytulanki. Na podstawie obejrzanego na zajęciach filmu, poznały historię pluszowego misia, rozwiązywały zagadki dotyczące postaci z bajek oraz wykonywały różne zadania związane z tym świętem.

• Światowy Dzień Rzucania Palenia

• W dniu 23 listopada br, w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Każda klasa przygotowała  transparent  nt. szkodliwości palenia papierosów, z którymi przeszła przez wieś Lutom z okrzykami " nie palę- nie śmierdzę "  czy "palenie zabija ". Po powrocie do szkoły kl.4-8 obejrzały prezentację o szkodliwości  palenia papierosów i e-papierosów.

#Laboratoriaprzyszłości

Koordynator ds zdrowia Lidia Pietrucha

• W listopadzie, z okazji Święta Niepodległości, ogłoszono konkurs na najciekawszą dekorację drzwi. 10 listopada, specjalnie powołana komisja dokonała oceny. Pod uwagę wzięte zostały następujące kryteria: pomysł oraz staranność wykonania.
            Oto wyniki:
            W kategorii I-IV
            I miejsce - klasa IV
            II miejsce - klasa II
            III miejsce - klasy I i III
            W kategorii V-VIII
            I miejsce - klasa VIII
            II miejsce - klasa V
            III miejsce - klasy VI i VII
            Wszystkim serdecznie gratulujemy!
            Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu🇵🇱🇵🇱🇵🇱

• Wizyta psów w naszej szkole

• Dziś naszą szkołę i przedszkole odwiedzili trenerzy i ich psy z Fundacji Animaniacy. Uczniowie dowiedzieli się wiele na temat opieki, tresury, ról w społeczeństwie i właściwych,  bezpiecznych zachowań wobec psa. Zachwycone dzieci bacznie obserwowały, jak psy reagują na komendy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Paniom Agnieszce, Agacie i Justynie za wspaniałą lekcję!

• Lekcja pokazowa

• 16 listopada naszą szkołę odwiedziła przedstawicielka NIEPUBLICZNEJ PLACÓWKI OŚWIATOWO-WYCHOWAWCZEJ CENTRUM HAJDASZ. Przeprowadzona została lekcja pokazową, która okazała się świetną zabawą. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie brały udział w zajęciach,  co widać na załączonych zdjęciach. 💃🕺🎼

• Akcja ekologiczna

• Dziś dotarł do nas certyfikat za udział w akcji ekologicznej #SprzątamyDlaPolski, która odbyła się 4 października tego roku. To nasz wspólny sukces 😀!!!

• Obóz prolilatyczny cd.

• Obóz prolilatyczny cd. Mimo wielu zajęć profilaktycznych,  znaleźliśmy czas na zabawę oraz na kibicowanie Biało - Czerwonym . A zwycięstwo uczciliśmy pizzą.

• "BohaterON włącz historię"

• Po raz drugi wzięliśmy udział w akcji BohaterON – włącz historię! Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Uczniowie z klas V-VIII poznali okoliczności wybuchu powstania, jego przebieg i skutki. Wysłuchali wspomnień Powstańców, tworzyli oś wydarzeń i infografiki. Następnie na stronie internetowej https://dumnizpowstancow.pl zamieścili wpisy z podziękowaniami za trud, poświęcenie i odwagę naszych Bohaterów.

• Światowy Dzień Cukrzycy

• W naszej szkole 14 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Cukrzycy. Uczniowie mieli niebieskie zawieszki związane z tym świętem. Zuzanna Koroś- uczennica klasy ósmej przeprowadziła zajęcia dla młodszych klas dotyczące cukrzycy. Ósma klasa wykonała plakat.

• „W naszej szkole mówimy poprawnie”

• W listopadzie została przeprowadzona akcja pod hasłem „W naszej szkole mówimy (i piszemy) poprawnie”. Uczniowie młodszych klas z tej okazji wykonali lapbook dotyczący zasad ortograficznych, starsi zagrali w Kahoot, obejrzeli prezentację dotyczącą poprawnej wymowy oraz wykonali plakaty dotyczące tejże tematyki. Prace uczniów zdobią korytarz szkolny.

• Obóz profilaktyczny

• Uczniowie z klas 4 i 7 rozpoczęli  swoją tygodniową profilaktyczną przygodę w Regionalnym Centrum Profilaktyki w Rogoźnie.

• Wizyta policjanta

• 15 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z Komisariatu Policji w Sierakowie. Głównym celem przybycia Policjanta do naszej szkoły była pogadanka dotycząca bezpieczeństwa na drodze. St. sierż. Mariusz Szubert przypomniał zasady zachowania się na drodze, również podczas jazdy rowerem, na rolkach czy hulajnodze. Policjant przypomniał również o konieczności noszenia odblasków. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w pogadance, chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami oraz kreatywnie odpowiadali na wszystkie pytania.

• 11 listopada

• Obchody Narodowego Święta Niepodległości🇵🇱 w Sierakowie.
            Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Borowiak oraz Oliwier Duda. Szczególne podziękowania kierujemy do Anny Lis, która zastąpiła nieobecną koleżankę.

• Zajęcia ekologiczne

• Dnia 10 listopada naszą szkołę ponownie odwiedziły Panie z Biblioteki Publicznej w Sierakowie. Tym razem zajecia ekologiczne z programu edukacyjnego "Ocalimy Świat" przeprowadzono w klasach IV-VI. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Agacie i Pani Malwinie, za przygotowanie ciekawych zajęć.🌍🌍🌍

• Święto Niepodległości

• Dziś, punktualnie o godzinie 11.11 w naszej szkole rozbrzmiał MAZUREK DĄBROWSKIEGO. Już po raz kolejny przystąpiliśmy do akcji "Niepodległa do hymnu".

• Konkurs kuratoryjny z matematyki

• Dnia 25 października w naszej szkole odbył się Konkurs Kuratoryjny z Matematyki. W konkursie wzięło udział 5 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Weronika Pucek uczennica kl.8. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, a Weronice życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

• 11 listopada cd.

• Escape room - pokoje zagadek I praca w grupach - zadania dotyczące wiadomości na temat odzyskania Niepodległości.

• 11 listopada

• 8 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. To była cenna lekcja historii.