Nasi pierwszoklasiści :)
- 1
Próbny alarm przeciwpożarowy w naszej szkole.
Dokumenty niezbędne do 300+
Przygotuj odpowiednie dane oraz dokumenty niezbędne do złożenia wniosku o świadczenie dobry start:
- dane dzieci, na które wnioskujesz o świadczenie dobry start,
- informacje o szkołach do których uczęszczają dzieci,
- orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego albo zajęć rewalidacyjno-wychowawczych albo orzeczenie o niezdolności do pracy wydane przez KRUS (dotyczy dzieci, które w roku kalendarzowym, w którym rozpoczyna się rok szkolny, na który ubiegasz się o świadczenie dobry start, są w wieku od 21 do 24 lat),
- zaświadczenie sądu opiekuńczego albo adopcyjnego o prowadzonym postępowaniu sądowym w sprawie przysposobienia dziecka - jeśli składasz wniosek jako opiekun faktyczny dziecka,
- orzeczenie sądu opiekuńczego o ustaleniu opiekuna prawnego dziecka - jeśli składasz wniosek jako opiekun prawny dziecka,
- zaświadczenie z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie albo od innego organizatora pieczy zastępczej, które potwierdza umieszczenie dziecka w pieczy jeśli jesteś rodzicem zastępczym lub osobą prowadzącą rodzinny dom dziecka.
Jeśli składasz wniosek na siebie ponieważ jesteś osobą uczącą się, która jest pełnoletnia i nie pozostaje na utrzymaniu rodziców z powodu ich śmierci albo z powodu pobierania od rodziców alimentów do wniosku załącz:
- akty zgonu rodziców, a w przypadku gdy rodzice zmarli za granicą dołącz zagraniczne akty zgonu wraz z ich tłumaczeniem na język polski, w przypadku gdy akty zgonu zostały wystawione w państwie innym niż UE/EFTA albo
- orzeczenie sądu o ustanowieniu alimentów od rodziców.
Jeśli składasz wniosek na siebie ponieważ jesteś osobą objętą programem usamodzielnienia, która opuszcza rodzinę zastępczą lub placówkę opiekuńczo-wychowawczą lub regionalną placówkę opiekuńczo-terapeutyczną do wniosku załącz zaświadczenie z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie o objęciu programem usamodzielnienia.Wniosek nie zapisuje się automatycznie. Jeśli chcesz przerwać jego wypełnianie, możesz go zapisać. Zapisany przez Ciebie wniosek znajdziesz w zakładce Lista dokumentów lub Dokumenty robocze i w każdej chwili możesz do niego wrócić poprzez wybór opcji Edytuj.Gdy wypełnisz i zapiszesz wniosek (wraz z ewentualnymi załącznikami), możesz go wysłać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.Do wysłania wniosku możesz wykorzystać:
- podpis profilem PUE (jest zupełnie darmowy i nie musisz instalować żadnego dodatkowego oprogramowania, ani korzystać z innych portali czy aplikacji),
- podpis profilem zaufanym,
- podpis osobisty (tzw. e-dowód),
- kwalifikowany podpis elektroniczny.
Więcej informacji na temat programu Dobry start znajdziesz na www.zus.pl oraz www.gov.pl/web/rodzina/dobry-start.
Procedury funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Lutomiu w roku szkolnym 2021/2022 w czasie pandemii
Procedury funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Lutomiu
w roku szkolnym 2021/2022 w czasie pandemii
1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy nie został nałożony na niego obowiązek kwarantanny lub izolacji domowej.
2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy nie został nałożony na nich obowiązek kwarantanny lub izolacji domowej. Uczniowie mogą być przyprowadzani do furtki wejściowej boiska szkolnego/przedszkolnego i stamtąd odbierani przez rodziców/opiekunów. Na terenie szkoły (budynek i boisko) mogą przebywać tylko uczniowie.
3. Rekomenduje się, aby uczniowie po przyjściu do szkoły w pierwszej kolejności myli ręce wodą z mydłem.
4. Uczniowie przychodzą na zajęcia nie wcześniej niż 5 minut przed ich rozpoczęciem, wchodzą wejściem B i - po zmianie obuwia - przechodzą do swoich klas.
5. W uzasadnionych sytuacjach opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do budynku szkoły lub na teren szkoły, zachowując zasady:
- 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
- dystans od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
- dystans od pracowników szkoły min. 1,5 m,
- opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących zasad związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli, m.in. stosować środki ochronne w postaci maseczek oraz dezynfekować ręce lub użyć rękawiczek jednorazowych.
6. Rodzice mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w maseczki do zastosowania w przestrzeni publicznej (zgodnie z aktualnymi przepisami prawa) oraz w przestrzeni wspólnej szkoły, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu.
7. Bezwzględnie obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
8. Uczniowie nie mogą wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
9. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów
10. Na terenie szkoły (budynek) uczniowie są zobowiązani do przestrzegania reżimu sanitarnego:
- zasłaniania ust i nosa maseczką/przyłbicą,
- zachowania minimum 1,5 m dystansu w stosunku do innych osób przebywających w otoczeniu,
- dezynfekowania dłoni przy wejściu do budynku i przemieszczania się po częściach wspólnych (np.: korytarz, toaleta),
- przebywania tylko w wyznaczonym przez nauczyciela miejscu.
11. W sali lekcyjnej, po zajęciu miejsca w ławce, uczniowie na wyraźne polecenie nauczyciela mogą zdjąć maseczki/przyłbice.
12. Na przerwę uczniowie wychodzą różnymi wyjściami oznaczonymi literami A, B, C - oddzielnie klasy 1-3, 4-6 i 7-8.
13. Świetlica zapewnia zajęcia świetlicowe tylko dla uczniów dojeżdżających. 14. Korzystanie z biblioteki szkolnej jest możliwe w wyznaczonych godzinach
z zachowaniem reżimu sanitarnego. W bibliotece może przebywać nie więcej niż 2 uczniów. Książki i inne materiały przechowuje się z zachowaniem dwudniowego okresu kwarantanny.15. Rodzice/opiekunowie prawni kontaktują się z wychowawcą, nauczycielem przede wszystkim z wykorzystaniem technik na odległość przed zajęciami lub po zajęciach.
16. Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję górnych dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, uczeń ten zostaje odizolowany w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zachowaniem minimum 2 m odległości od innych osób. Pracownik szkoły powiadamia rodziców/opiekunów o konieczności odebrania dziecka ze szkoły.
17 . Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych,
w których nie można zachować dystansu, należy ograniczyć ćwiczenia i gry kontaktowe.18. Sale lekcyjne i części wspólne będą wietrzone w czasie przerw i podczas zajęć.
19. Osoby z zewnątrz mogą wejść do budynku szkoły tylko po zgłoszeniu się, podaniu celu wizyty i uzyskaniu zgody. Osoba będzie zobowiązana do podania swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu na wypadek postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia COVID-19. Wchodzących obowiązuje stosowanie reżimu sanitarnego: maseczka/przyłbica, rękawice lub dezynfekcja rąk.
20. W sekretariacie szkoły może przebywać jedna osoba.
INFORMACJA
Szanowni Państwo
W imieniu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Obra – Warta informuje o rozpoczęciu przyjmowania wniosków stypendialnych w ramach 10 edycji Rybackiego Programu Stypendialnego.
Nagrodę może otrzymać Uczeń / Uczennica Szkoły podstawowej (klasy 5-8), Szkoły ponadpodstawowej, mieszkający na terenie jednej z 11 gmin regionu Obra – Warta (Bledzew, Międzyrzecz, Pszczew, Przytoczna, Trzciel – woj. lubuskie, Chrzypsko Wielkie, Kwilcz, Miedzichowo, Międzychód, Sieraków, Zbąszyń – wielkopolskie). Ogólna pula środków w konkursie to 10 000 zł i może ulec zmianie. Maksymalna wysokość stypendium to 100,00 zł. Wnioski Przyjmujemy do dnia 31 sierpnia br.
Więcej informacji znajduje się w ogłoszeniu konkursowym: https://lgrow.pl/rybacki-program-stypendialny-3-edycja-proo-2019-2021/
Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego 2021/2022
1 . Rozpoczęcie roku szkolnego w Oddziałach Przedszkolnych – 8.00.
2. Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej
- 8.00 – spotkanie z wychowawcami w klasach,
- 8.30 – apel na boisku szkolnym
- 8.50 – odwozy uczniów.
3. Informuję, że msza św. za śp. Annę Skiba odbędzie się w Kościelew Lutomiu o godz. 9.00.
Dzieci uczestniczące we mszy pozostają pod opieką Rodziców.
I N F O R M A C J A
Kierownik Biura Obsługi Przedszkola i Szkół Samorządowych informuje, że dowozy w roku szkolnym 2020/2021 będą się odbywać według poniższego rozkładu.
Rozkład dowozów szkolnych do Szkoły Podstawowejw Lutomiu w roku szkolnym 2021/2022:
1. Sieraków 7.15 - Lesionki/ Ryżyn - Jabłonowo - Izdebno - Kaczlin „Góra” - Kaczlin Oddz. Przedszkolny - Lutom Huby - Lutom szkoła 7.55
2. Sieraków 715 - Lutom Huby - Lutomek - Sośnia - Lutom (szkoła) 7.40 - Kaczlin Oddz. Przedszkolny - Kaczlin Dół - Lutom szkoła 7.55
3. Sieraków - Lutom 12.35 - Lutomek Sośnia - Lutom - Lutom Huby - Lesionki/Ryżyn - Jabłonowo - Izdebno - Kaczlin Oddz. Przedszkole 13.35 - Kaczlin Dół - Izdebno - Jabłonowo - Lesionki/ Ryżyn - Lutom - Lutomek
4. Lutom (szkoła) 14.25 - Lutomek - Sośnia - Lutom Huby - Lesionki/Ryżyn- Jabłonowo - Izdebno - Kaczlin - Kaczlin Dół - Sieraków [poniedziałek, środa, czwartek, piątek]
5. Lutom (szkoła) 15.15 - Lutomek - Sośnia - Lutom Huby - Lesionki/Ryżyn - Jabłonowo - Izdebno - Kaczlin - Kaczlin Dół - Sieraków [wtorek]
Na zawsze w naszej pamięci...
Na odejście kogoś, kogo się zna, z kim się przyjaźni nie można się przygotować. Śmierć zawsze jest nie na miejscu i zawsze nie w porę, za szybko. Przychodzi i zostawia ból. Ból, który ukoić mogą tylko wspomnienia.
Droga Aniu, zapisałaś w historii naszej szkoły, z którą byłaś związana od 1 września 1991 roku, wiele kart.
Byłaś jedyna i niepowtarzalna w swej pasji dzielenia się ze swoimi uczniami wiedzą historyczną i przyrodniczą, pasją zarażania ciekawością poznawania otaczającego nas świata i jego przeszłości. Przemierzyłaś niezliczoną ilość kilometrów pieszych wycieczek wzbudzając chęć ciągłego szukania i poznawania historii naszej dużej i małej Ojczyzny.
Umiałaś słuchać dorosłych i dzieci. Nigdy nie pozostawałaś obojętna wobec problemów i zwykłych radości.
Za swoje zaangażowanie wielokrotnie byłaś wyróżniona Nagrodami Dyrektora Szkoły i Burmistrza Gminy.
Dziękujemy za każdy gest koleżeństwa, życzliwości, pomocy.
Łączymy się w bólu z najbliższą Rodziną – synami i mężem – naszym kolegą.
Ksiądz Twardowski napisał: „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”
W naszej pamięci pozostaniesz na zawsze.
Spoczywaj w pokoju
Najtrudniej żegnać tych, którzy jeszcze długo powinni być wśród nas.
Pogrążeni w ogromnym smutku z przykrością informujemy, że po ciężkiej walce z chorobą odeszła od nas Pani Anna Skiba.
Opuściła nas wyjątkowa Nauczycielka, wspaniała Przyjaciółka. Zawsze dbała o potrzeby swoich uczniów, zarażała ich pasją do przyrody i historii. Uczniowie przebyli z Panią Anią wiele kilometrów podczas pieszych wycieczek. Była niezwykle ciepłym i pełnym oddania człowiekiem.
Pogrążonej w smutku Rodzinie i Bliskim składamy kondolencje.
Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Lutomiu oraz Oddziałów Przedszkolnych w Kaczlinie.
Msza św. pogrzebowa odbędzie się w sobotę 10 lipca 2021r. o godz. 11.00 w Kościele Parafialnym Św. Andrzeja Ap. i NMP Wspomożenia Wiernych w Lutomiu.
Światowy Dzień Bez Tytoniu
- 1
Jak co roku, 31 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Bez Tytoniu. Święto stanowi świetną okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. W związku z tym uczniowie naszej szkoły, podczas zajęć w świetlicy szkolnej, zapoznali się z tematem, oglądając prezentacje multimedialne, a następnie przystąpili do ogólnoświatowej akcji ”Deklaruję – nie palę” i wykonali plakaty.
Uwaga na kleszcze!
UWAGA KLESZCZE!!!
SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE
Powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna w Międzychodzie przypomina
o profilaktyce chorób odkleszczowych!
Choroby odkleszczowe to choroby przenoszone przez kleszcze w okresie wiosennym i jesiennym : wrzesień, październik, listopad. Profilaktyka polega na ochronie ciała przed kleszczami podczas przebywania w rejonach ich występowania. Żyją w ściółce, wspinają się na trawy i krzewy w poszukiwaniu swych żywicieli. Wiszą na źdźbłach trawy i na spodzie liści i dlatego są niewidoczne. Kleszcze żywią się krwią zwierząt i ludzi. W czasie wysysania krwi kleszcze mogą przenosić groźne dla zdrowia bakterie wywołujące choroby.
Jak się chronić przed ukąszeniem przez kleszcza:
- Ubierz się odpowiednio – ubranie powinno chronić całe ciało;
- Ubranie w jasnym kolorze ułatwia dostrzeżenie wędrującego po nim kleszcza;
- Stosuj środki odstraszające kleszcze;
- Po powrocie do domu ze spaceru w lesie lub parku obejrzyj starannie całe ciało. Zwróć szczególną uwagę na głowę (granica włosów i za uszami) oraz miejsca, gdzie skóra jest delikatna (pod kolanami, w pachwinach, na brzuchu).
W Polsce najczęściej występującymi chorobami przenoszonymi przez kleszcze są:
- borelioza – choroba bakteryjna
- kleszczowe zapalenie mózgu (KZM)
Objawy boreliozy:
- Skórne: charakterystycznym objawem może być pierścieniowate zaczerwienienie skóry wokół miejsca ukąszenia tak zwany „rumień wędrujący” , utrzymuje się od kilku dni do kilku miesięcy.
- Neurologiczne: zapalenie opon mózgowo – rdzeniowych, bóle głowy, sztywność karku, porażenia nerwów (najczęściej twarzy), bóle korzeniowe (tzw. „korzonki”), zaburzenia czucia, zapalenie mózgu.
- Stawowe: obrzęki i bóle stawów (zwykle zajęte są duże stawy: kolana, barki, łokcie).
- Sercowe: zaburzenia rytmu serca.
- Ogólne: złe samopoczucie, objawy grypopochodne, zmęczenie, bóle mięśniowo – stawowe, gorączka.
NIE MA SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH PRZECIW BORELIOZIE!
Kleszczowe zapalenie mózgu ( to wirusowa choroba ośrodkowego układu nerwowego)
Objawy kleszczowego zapalenia mózgu
Choroba w początkowym okresie może nie zostać rozpoznana, ponieważ objawy są mało charakterystyczne – podobne do grypy.
Pierwsza faza choroby pojawia się po 7-14 dniach od kontaktu z kleszczem. Przykładowe objawy to gorączka, ból głowy i mięśni. Objawy utrzymują się około tygodnia.
Po kilku dniach lepszego samopoczucia występuje druga faza choroby. Objawy: bóle głowy, gorączka, wymioty, nudności, utrata przytomności oraz zespól zapalenia opon mózgowo – rdzeniowych lub zapalenie mózgu.
Objawy zwykle ustępują po 2-3 tygodniach. Nie ma leczenia przyczynowego, stosowane jest tylko leczenie objawowe.
NA KLESZCZOWE ZAPALENIE MÓZGU JEST SZCZEPIONKA.
Szczepienie ma bardzo duże znaczenie, ponieważ kleszczowego zapalenia mózgu nie da się leczyć przyczynowo. Wirus jest przenoszony w ciągu kilku pierwszych minut pobierania krwi przez kleszcza. Usunięcie kleszcza nie może więc stanowić skutecznej ochrony przed zainfekowaniem wirusem wywołującym kleszczowe zapalenie mózgu.
Dzień Dziecka u naszych pierwszaczków
Nowa galeria Dzień Dziecka u naszych pierwszaczków została dodana do albumu fotograficznego
6
Dzień Dziecka w klasach IV-VIII
Nowa galeria Dzień Dziecka w klasach IV-VIII została dodana do albumu fotograficznego
7
Dzień Dziecka w klasie II
Nowa galeria Dzień Dziecka w klasie II została dodana do albumu fotograficznego
4
Konkurs
Gdy już wszystkie klasy wróciły do naszej szkoły..... Nasza Pani Dyrektor wręczyła nagrody dla zwycięzców szkolnego konkursu zorganizowanego z okazji Dnia Kobiet. Naszym wspaniałomyślnym dżentelmenom Oliwierowi, Sebastianowi i Szymonowi serdecznie gratulujemy!
Dzień Dziecka w klasie VII
Nowa galeria Dzień Dziecka w klasie VII została dodana do albumu fotograficznego
3
Informacje o korzystaniu z boiska sportowego
KORZYSTANIE Z BOISKA SPORTOWEGO
PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ
JUŻ OD SOBOTY 12 CZERWCA NA ZASADACH OKREŚLONYCH REGULAMINEMORAZ ZGODNIE Z HARMONOGRAMEM ZAPRASZAMY!
Harmonogram korzystania z boiska sportowego
Wtorek i czwartek od 16:00 do 18:00
Sobota od 11:00 do 13:00
Opiekun boiska – Pan Karol Weber
tel. 781 138 972
REGULAMIN PORZĄDKOWY KORZYSTANIA Z BOISKA SPORTOWEGO
PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W LUTOMIU
- Boisko sportowe przy Szkole Podstawowej w Lutomiu służy do celów sportowych i rekreacyjnych dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
- Korzystanie z boiska jest bezpłatne.
- Korzystać z boiska mogą osoby indywidualne po wcześniejszym zapoznaniu się z niniejszym regulaminem.
- Boisko jest czynne od maja do października.
- W sytuacji niekorzystnych warunków atmosferycznych osoba nadzorująca obiekt sportu może zawiesić korzystanie z obiektu.
- Poza godzinami pracy osoby nadzorującej boisko sportowe osoba pełnoletnia może korzystać z w/w obiektu pobierając klucze
i jednocześnie zobowiązując się do oddania obiektu w stanie jaki zastał. - Klucze do boiska dostępne do pobrania za pokwitowaniem u osoby nadzorującej obiekt po uprzednim umówieniu terminu.
- Osoby korzystające z boiska obowiązane są do wpisywania się do rejestru użytkowników prowadzonego przez gospodarza obiektu sportowego po okazaniu dokumentu tożsamości ze zdjęciem. W przypadku grupy osób korzystających z obiektu wyznaczają one osobę odpowiedzialną za wpis do rejestru.
- Warunkiem korzystania z obiektu jest posiadanie odpowiedniego stroju sportowego i obuwia sportowego.
- W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom i korzystania z boiska zgodnie z jego przeznaczeniem zabrania się:
- korzystania z boiska bez zgody osoby nadzorującej obiekt,
- wprowadzania i użytkowania sprzętu innego niż zgodnie
z przeznaczeniem boiska np. rower, motorower, deskorolka, rolki i itp., - niszczenie urządzeń sportowych i płyty boiska,
- wchodzenia na ogrodzenie i urządzenia sportowe,
- palenie tytoniu, spożywania alkoholu lub narkotyków,
- zaśmiecania, wnoszenia opakowań szklanych i metalowych,
- przeszkadzania w zajęciach lub w grze,
- zakłócanie porządku i używania słów wulgarnych,
- wprowadzania zwierząt.
- Rozstrzygnięcia dotyczące korzystania z boiska podejmuje osoba nadzorująca obiekt, który w zależności od sytuacji może:
- nakazać zmianę obuwia sportowego i stroju,
- zwrócić uwagę na niewłaściwe, niezgodne z regulaminem zachowanie,
- nakazać opuszczenie terenu boiska i szkoły,
- wezwać policję.
- Użytkownicy korzystają z boiska na własną odpowiedzialność
i odpowiadają materialnie za wyrządzone szkody. - Korzystający z obiektu zobowiązani są do niezwłocznego zgłoszenia osobie nadzorującej uszkodzeń powstałych w trakcie korzystania
z obiektu, a także ujawnionych po poprzednich użytkownikach. - Korzystający z obiektu są bezwzględnie zobowiązani do przestrzegania regulaminu, a w szczególności do uwag osoby nadzorującej.
- Notoryczne niestosowanie się do zapisów regulaminu skutkować będzie zakazem wstępu na teren obiektu.
Lutom, dnia 07.06.2021 r.
Dyrektor
Szkoły Podstawowej w Lutomiu
WARSZTATY DLA RODZICÓW
KOMUNIKAT
Szanowni Rodzice,
w związku z decyzją MEiN informuję, że od 4 maja uczniowie klas I-III wracają do szkoły – nauka stacjonarna. Dowóz rano zgodnie ze starym rozkładem - dwoma autobusami.
Od 17 maja do szkoły wracają uczniowie klas IV – VIII w systemie hybrydowym w następujący sposób:
- tydzień od 17 do 21 maja – uczniowie klas VII i VIII oraz I, II i III – nauka stacjonarna( w szkole)
– uczniowie klas IV, V i VI – nauka zdalna
- tydzień od 24 do 28 maja – uczniowie klas IV,V i VI oraz I, II i III – nauka stacjonarna( w szkole)
– uczniowie klas VII i VIII – nauka zdalna
W dniach 25, 26 i 27 maja dla klas I, II, III, IV, V, VI i VII – dni wolne od zajęć dydaktycznych – egzamin ósmoklasisty.
Konsultacje w szkole dla uczniów klasy VIII – 7 maja (piątek), 10 maja (poniedziałek) oraz14 maja (piątek).
O dalszych zmianach (w czerwcu) będę informowała na bieżąco.
Z poważaniem
Lucyna Szychowiak
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lutomiu
Materiały dotyczące rekrutacji do LO w Międzychodzie
Archiwum Aktualności
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Wszystkie