• Święto Patrona Szkoły

• W czwartek 18 maja br. uczniowie naszej szkoły nie mieli lekcji. Powodem tego "luzu" był coroczny Dzień Patrona, zawsze uroczyście obchodzony.
            W tym roku szkolnym krótki apel z tej okazji przygotowali uczniowie klasy IV, dzięki którym każdy mógł poczuć się jak w bajce. Na scenie pojawili się bohaterowie książek: „Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki”, „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, „Przygody Koziołka Matołka”, „Awantura o Basię”, „Panna z mokrą głową”, „Szatan z 7 klasy”, oraz „Szaleństwa panny Ewy”.
            W dalszej części uroczystości przeprowadzono różne konkurencje. Dla uczniów klas 4 – 8 został zorganizowany  konkurs wiedzy o naszym patronie i jego twórczości, a dla młodszych stacje zadaniowe.
            Najciekawszą konkurencją okazała się prezentacja postaci z książek patrona. W tej części konkursowych zmagań liczyła się pomysłowość, której nie zabrakło naszym uczniom. Rozstrzygnięcie tego konkursu nastąpi wkrótce.
            W najbliższych dniach rozstrzygnięty zostanie również konkurs plastyczny  „ Bohaterowie utworów Kornela  Makuszyńskiego”.
            Bez względu na wyniki powyższych konkursów wszyscy jesteśmy zwycięzcami, a dzień ten zapisał się na kartach naszego życia przepięknymi obrazami, przeżyciami i muzyką… Tego nie zabierze nam nikt!

• 8 maja w Starostwie Powiatowym w Miedzychodzie odbył się konkurs zawodoznawczy pt.: "Mój zawód- moja przyszłość", który został zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Poznaniu Filia w Międzychodzie oraz Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Międzychodzie. W konkursie wzięło udział 30 uczniów z całego Powiatu. Naszą szkołę zeprezentowały uczennice z klasy VIII - Gabriela Cembrowicz, Julia Płóciennik, Weronika Pucek,  Agnieszka Conert oraz Zuzanna Koroś. Z przyjemnością informujemy, że Zuzia zajęła I miejsce! Serdecznie gratulujemy!

• Warsztaty matematyczne

• 4 maja  odwiedzili nas uczniowie klasy 6  ze Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Luboszu. Wraz z naszymi szóstoklasistami  uczestniczyli w matematycznych zajęciach warsztatowych pt. „Na ratunek Królewnie Pi”. Przed uczniami postawiono zadanie uwolnienia królewny, która została uwięziona przez złego Maga w jednej z czterech wież. Nie było to jednak takie proste. Chcąc to uczynić, musieli wykonać sześć zadań, które doprowadziły ich do uzyskania sześciocyfrowego hasła otwierającego skrzynię z szukanym kluczem.

Na zakończenie spotkania na uczestników czekał słodki poczęstunek oraz mała niespodzianka w postaci breloka do kluczy w kształcie liczby π, wydrukowanego na szkolnej drukarce 3D.