• Międzynarodowy Dzień Ptaków

• Dziś uczniowie obchodzili Międzynarodowy Dzień Ptaków. Pracownicy Nadleśnictwa Sieraków przeprowadzili prelekcje na temat ptactwa występującego w Polsce. Później uczniowie klas I - III rozwiązywali zagadki i łamigłówki w terenie. Wykonali też piękne prace plastyczne.

• Wycieczka klasy 1

• 03.04.23r. uczniowie klasy I odwiedzili sierakowską pocztę. Dowiedzieli się jak przebiega droga listu od nadawcy do adresata, na czym polega praca listonosza. Wysłali też kartki świąteczne, które wcześniej sami zrobili. Później wybrali się do gabinetu pani Agnieszki Lewental. Pani Agnieszka bardzo ciekawie opowiedziała o pracy rehabilitanta, zademonstrowała ćwiczenia. Uczniowie mogli też sami spróbować sił jako masażyści. Wyjazd  był bardzo udany. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie.

• Zajęcia w klasie 8

• Podczas zajęć EDB uczniowie klasy ósmej utrwalają wiedzę, tworząc gry planszowe. Nie brakuje również zajęć kulinarnych, podczas których przygotowują pełne witamin posiłki. Wcześniej jednak zasady zdrowego stylu życia przyswajają z naszą szkolną pielęgniarką - panią Grażynką.

• Wycieczka klasy

• W miniony poniedziałek uczniowie klasy pierwszej wdali się do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Zobaczyli warsztaty ginących zawodów. Wzięli też udział w warsztatach stolarskich, podczas których wykonali ryczki. Wszystkim bardzo spodobało się to nowe doświadczenie.

• Wycieczka klasy 4 i 8.

• 31 marca uczniowie klasy IV  i VIII  wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem był seans filmowy w Cinema City, a następnie park trampolin „Stacja Grawitacja”. Na miejscu czekały liczne atrakcje, m.in. trampoliny, ścieżki gimnastyczne, ogromny airbag, skoki z wieży i park linowy.

• Apel szkolny

• Dzisiaj odbył się apel podsumowujący konkursy, które zorganizowano w naszej szkole. Podsumowaliśmy również Międzyklasowy Konkurs "Tydzień z Mikołajem Kopernikiem". Na każdego ucznia czekał słodki akcent. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

• Spotkanie z policjantem

• Dzisiaj uczniowie klas 5, 6, 7 uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z KPP Międzychód st. sierż. Mariuszem Szubertem. Głównym celem przybycia Policjanta do naszej szkoły była pogadanka dotycząca bezpieczeństwa w sieci oraz problematyki nienawiści i hejtu w Internecie.

• Powitanie wiosny

• 21 marca nasi uczniowie ubrani w wiosenne kolory  świętowali nadejście nowej pory roku.

Uroczyste powitanie Wiosny rozpoczęło się od apelu przygotowanego przez dzieci z klasy 3. Następnie odbył się pochód i spalenie Marzanny w ognisku. Było głośno i wesoło 🐝🐞🪰🐌🌷☀️🌈

• Rekrutacja do klasy I

• Szanowni Państwo!

Z przyjemnością informujemy, że wszystkie dzieci, które wzięły udział w rekrutacji do klasy I w Szkole Podstawowej w Lutomiu na nowy rok szkolny 2023/2024 zostały przyjęte do naszej szkoły.

• Dziś o godz. 11.00 ośmioro uczniów z  klasy 6 i 7 brało udział w I etapie konkursu " Trzymaj formę " który odbył się w formie on-line. Mamy nadzieję,  że poszło dobrze i przejdziemy do etapu powiatowego.  Czekamy na wyniki.

• Dzień Kobiet w klasie 7

• Klasa 7 Dzień Kobiet w tym roku obchodziła nieco inaczej. Spędziliśmy noc w szkole,  oglądaliśmy filmy oraz jedliśmy pizzę i frytki. Super zabawa do samego rana.

• Dzień Św. Patryka w naszej szkole

• 17 marca 2023r. wszystkich uczniów odwiedził Leprechaun ze słodkim poczęstunkiem. Był to Zielony Dzień w naszej szkole zorganizowany  z okazji  irlandzkiego święta. Na lekcjach języka angielskiego mówiono o tym, jak wyglądają obchody Dnia Św. Patryka na zielonej wyspie i w innych rejonach świata. Przy dźwiękach charakterystycznej irlandzkiej muzyki wykonywano zadania językowe i plastyczne.

• Kangur Matematyczny

Dnia 16 marca (czwartek) 2023 roku o godzinie 9.00 odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Głównym jego celem jest szeroka popularyzacja Matematyki. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych XX wieku przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

• "Szkoła Przyjaciół Kopernika"

• W ramach Ogólnopolskiego Projektu "Szkoła Przyjaciół Kopernika", który realizuje nasza szkoła, klasa piąta przygotowała grę planszową o życiu i działalności Mikołaja Kopernika.

• Wyniki konkursu

• W związku ze Światowym Dniem Kota, który obchodziliśmy 17 lutego, w szkole został zorganizowany konkurs plastyczny pt.: "Mój kot - mój pupil". Wpłynęło 19 prac, które zostały ocenione przez specjalnie zebraną komisję.Oto wyniki:MIEJSCE I - Bogajewicz Wiktor z klasy IIIMIEJSCE II - Zofia Prędka z klasy III oraz Wiktoria Kasińskaz klasy IIMIEJSCE III -  Antoni Stefański z klasy IIWYRÓŻNIENIE otrzymała Lewental Emilia z klasy II.Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Wystawę utworzoną z prac można podziwiać na korytarzu w nowej części szkoły.

• Dzisiejszy Dzień Kobiet w klasach 1-3.

Wizyta w Poznańskiej Palmiarni i seans filmowy w Cinema City.

• Rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych w Kaczlinie

• Szanowni Państwo!

Z przyjemnością informujemy, że wszystkie dzieci, które wzięły udział

w rekrutacji na nowy rok szkolny 2023/2024

do Oddziałów Przedszkolnych w Kaczlinie

zostały przyjęte do naszego przedszkola.