liczba odwiedzin: 186871

Środa 22.11.2017

Menu

 • VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, 29 września 2017

  Uczniowie naszej szkoły  po raz drugi wzięli udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (WMTDAY). Dzieci i młodzież przez cały tydzień powtarzali tabliczkę mnożenia w szkole, w domu, na podwórku i przy każdej nadarzającej się sytuacji. 

  Uczniowie, którzy pomyślnie napisali test z tabliczki mnożenia, otrzymali tytuł MT Expert.

  W klasie IV i V tytuł ten otrzymały zaledwie 4 osoby, w klasie VI 11 osób, natomiast w klasie VII aż 17 uczniów.

  Troje uczniów z  klasy V zostało wytypowanych do Patrolu Egzaminacyjnego. Podczas przerw zaopatrzeni w losy, stoper i notes przepytywali z tabliczki mnożenia starszych i młodszych kolegów, a także pracowników szkoły. 

   

  Ewa Smura

 • Wizyta u Państwa Lewentalów

  Było wspaniale! Rozpoczęliśmy od leśnej wyprawy. Rodzice Patryka zorganizowali dla nas podchody. Trzeba było wykonywać różne ciekawe zadania np. rozwiązywać łamigłówki przyrodnicze, odnaleźć mrowisko i największy dąb w okolicy, nazbierać mnóstwo szyszek, żeby później ułożyć z nich napis. Strzałki doprowadziły do domu Patryka. Tam czekał już na nas jego tata, który opowiedział nam o życiu owadów i pokazał swoją kolekcję. Mama Patryka przygotowała pyszny poczęstunek. Wróciliśmy do szkoły zadowoleni. Dziękujemy za miłe przyjęcie. 
   
  Uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią
 • Szkolny Klub Sportowy

  Tak prezentujemy się w koszulkach na zakończenie pierwszej części programu "Szkolny Klub Sportowy " 2017 r.

                      

                                                                 

 • XXI Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - zakończenie

  12 czerwca 2017 roku w Lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyła się uroczystość zakończenia INEA XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, połączona z wręczaniem nagród laureatom.

   

   

                           

   

                                                              

   

   

  A. Skiba

 • Finał miejski Czwartków LA

  Dnia 31.05.2017 nasza szkoła wzięła udział w Finale miejskim Czwartków LA. W tym roku w finale naszą szkołę reprezentowało 14 zawodników w poszczególnych konkurencjach: Gabriela Chojan - rzut piłeczką palantową i bieg na 60 m, Marcelina Garsztka -  bieg na 600m i skok w dal, Klaudia Ziółek - bieg na 60 m i skok w dal, Marta Fischer - skok w dal i bieg na 600 m, Maria Kaczmarek - skok w dal i bieg na 600 m,  Jakub Makowiak - bieg na 60 m i rzut piłeczką palantową, Agnieszka Ceglarska - rzut piłeczką palantową, Mateusz Walorczyk - skok w dal, Michał Małyszka - skok w dal, Andżelika Wittchen - bieg na 60 m i skok w dal, Katarzyna Rakoczy - rzut piłeczką palantową, Magdalena Gorajska - rzut piłeczką palantową, Elżbieta Gorajska - rzut piłeczką palantową,Paweł Zacharewicz - bieg na 60 m i skok w dal. Nasi uczniowie spisali się znakomicie zdobyliśmy cztery złote medale i tym sposobem aż czterech reprezentantów naszej szkoły pojedzie na Finał Centralny do Łodzi. Są to: Gabrysia Chojan w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 45 m, Marcelina w biegu na 600 m z wynikiem 2,05 min, Agnieszka Ceglarska w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 27 m i Paweł Zacharewicz w biegu na 60 m z wynikiem 8,94 s. Gabrysia Chojan zajęła także drugie miejsce w biegu na 60 m z czasem 9,3 s, Marta Fischer zajęła drugie miejsce w biegu na 600 m z czasem 2,23 min. Trzecie miejsce w skoku w dal zajęli Marcelina Garsztka w skoku w dal z wynikiem 3,92 m, Jakub Makowiak w skoku w dal z wynikiem 4,13 m oraz Maria Kaczmarek w biegu na 600 m z czasem 2,48 min. 
  Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy za wspaniałą postawę i za walkę! Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za finał w Łodzi.
   
  I. Chalasz
 • XXI Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

  W dniu 15 maja br. odbył się w Skokach etap wojewódzki XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, w którym brało udział 5 uczniów z naszej szkoły.

   

  Z ogromną radością informujemy, że nasza uczennica - Klaudia Ziółek z klasy 6 uzyskała tytuł laureata tego konkursu - zajęła II miejsce. Gratulujemy!!!

   

  Wszystkim uczestnikom (finalistom XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce) dziękujemy za ogromny wysiłek włożony w przygotowanie się do etapu wojewódzkiego. 

   

  A. Skiba

 • Mistrzostwa Powiatu w czwórboju LA dziewcząt i chłopców

  We wtorek 9 maja 2017 r nasza szkoła wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w czwórboju LA dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiło siedem szkół podstawowych z całego powiatu. Dziewczęta z naszej szkoły broniły tytułu mistrzyń z zeszłego roku. Tym razem rywalizację zakończyły na trzecim miejscu i zdobyły brązowy medal! W indywidualnej klasyfikacji  drugie miejsce zajęła nasza zawodniczka Gabriela Chojan zdobywając 272 pkt,  a pierwsze miejsce Gabrysia zajęła w rzucie piłeczką palantową ustalając tym samym nowy rekord szkoły z wynikiem 52 metry. Natomiast Marcelina Garsztka trzecie miejsce indywidualnie zajęła w biegu na 600 metrów. Ogromne gratulacje dla Gabrysi i Marceliny! Reprezentacja chłopców zajęła siódme miejsce, ale zaangażowanie chłopców było ogromne i za to im także dziękujemy.
  Szkołę reprezentowały dziewczęta : Gabriela Chojan, Marcelina Garsztka, Klaudia  Ziółek, Marta Fischer, Aleksandra Kaczmarek i Marcelina Śmigielska oraz chłopcy : Jakub Makowiak, Maksymilian Kaczmarek, Przemysław Koroś, Krystian Szubert, Hubert Mikuła i Paweł Zacharewicz. 
   
  Wszystkim zawodnikom gratulujemy.
   
  I. Chalasz
 • XXI KONKURS MATEMATYCZNY I POLONISTYCZNY

  8 kwietnia odbyła się XXI edycja Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego i Matematycznego dla szkół podstawowych powiatu międzychodzkiego. W czasie konkursu uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu matematyki i języka polskiego. W wyniku rywalizacji na podium znaleźli się:

  z języka polskiego : Przemysław Koroś z kasy V zajął II miejsce

                                    Marcelina Śmigielska z klasy V zajęła III miejsce

  z matematyki:         Jakub Makowiak z klasy VI zajął III miejsce

   

  Serdeczne gratulacje.

   

  Ewa Smura

 • Warsztaty matematyczne

  Dnia 28 kwietnia troje uczniów klasy 6 ( Maria Kaczmarek, Klaudia Ziółek oraz Jakub Makowiak) po raz drugi wzięło udział w  Międzyszkolnych Warsztatach Matematycznych „12” organizowanych na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM.

  Warsztaty rozpoczęły się od  obejrzenia i wysłuchania prezentacji na temat NWD i NWW. Po wysłuchaniu wykładu, nastąpił czas pytań i dyskusji. Następnie rozegrano mecz matematyczny. Zadania, które uczniowie otrzymali do rozwiązania, związane były z zagadnieniami przedstawionymi w trakcie prezentacji. Zwycięzcami meczu zostali uczniowie naszej szkoły. Serdeczne gratulacje!

   

   Smura Ewa

   

 • Spotkanie rodziców z policjantem

  W dniu 7 kwietnia 2017 roku odbyło się spotkanie rodziców klas I –VI z sierżantem sztabowy Waldemarem Rymarskim. Celem spotkania było przedstawienie ,,Zagrożeń wynikających z  korzystania z Internetu  przez dzieci”.

  Policjant  wskazał rodzicom niebezpieczeństwa występujące w sieci, omówił formy cyberprzemocy oraz jej aspekty prawne. Przedstawił niewłaściwe i szkodliwe treści oraz strony, z jakimi dzieci mogą zetknąć się w Internecie. Uświadomił rodzicom, że działania podejmowanie przez ich dzieci, mogą się zakończyć przykrymi konsekwencjami.

  Policjant szczególnie podkreślił, że dzieci nie mają świadomości zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się w sieci. Są to między innymi : przypadkowe kontakty i umawianie się przez Internet z osobami, których zupełnie nie znają.

  Podsumowując spotkanie Pan Waldemar Rymarski  uświadomił rodzicom ich rolę w wychowaniu i kontrolowaniu swoich dzieci.

   

  Smura Ewa

 • Spotkanie uczniów z policjantem

  27 marca 2017 roku uczniowie klasy VI a 5 kwietnia 2017 roku uczniowie klas III - V naszej szkoły spotkali się z policjantem. Nasze zaproszenie przyjął sierżant sztabowy Waldemar Rymarski, który w ramach projektu "Dwie strony sieci" edukuje młodzież, kadrę pedagogiczną i rodziców w zakresie bezpiecznego wykorzystywania wirtualnej sieci. 

   

  Smura Ewa

 • Lista dzieci przyjętych do Oddziałów Przedszkolnych w Kaczlinie na rok szkolny 2017/2018

   

  Lp.

  Nazwisko i imię

  Nazwisko i imię

  GRUPA STARSZA

  GRUPA MŁODSZA

  1.

  Fischer Amelia

  Garsztka Tobiasz

  2.

  Furmaniak Eliza

  Kozber Mikołaj

  3.

  Gorajski Mariusz

  Andrzejewski Natan

  4.

  Jenek Oliwier

  Dąbrowska Lena

  5.

  Jurgowiak Julian

  Hasiec Fabian

  6.

  Kalota Kacper

  Hasiec Marcel

  7.

  Lis Anna

  Kokoszanek Kinga

  8.

  Baczyńska Julia

  Pucek Przemysław

  9.

  Bartkowiak Krystian

  Ratajczak Michał

  10.

  Borowiak Martyna

  Rusinek Aleksander

  11.

  Ciesielski Szymon

  aSzukała Maj

  12.

  Conert Jan

  Wittchen Anna

  13.

  Dura Adrian

  Żybura Maria

  14.

  Jarysz Nadia

  Dura Jakub

  15.

  Kaczmarek Marta

  Kieszkowska Anna

  16.

  Krogulecki Bartosz

  Księżak Leon

  17.

  Księżak Aleksander

  Lewental Emilia

  18.

  Płóciennik Antonina

  Lewental Kacper

  19.

  Płóciennik Martyna

  Mrozek Amelia

  20.

  Ratajczak Antoni

  Płóciennik Daniel

  21.

  Weimann Korneliusz

   

  22.

  Wylegała Filip

   

  23.

  Wylegała Pola

   

  24.

  Zaraś Maria

   

  25.

  Zimecki Alan

   

 • Lista dzieci przyjętych do klasy I Szkoły Podstawowej w Lutomiu na rok szkolny 2017/2018

   

  Lp.

  Nazwisko i imię

  1.

  Dąbrowski Bartosz

  2.

  Dominiczak Piotr

  3.

  Duda Oliwier

  4.

  Górzyński Kamil

  5.

  Hasiec Krystian

  6.

  Kaczmarek Gabriela

  7.

  Kokoszanek Jakub

  8.

  Kuczyński Mikołaj

  9.

  Małyszka Krzysztof

  10.

  Płóciennik Monika

  11.

  Przekadziński Szymon

  12.

  Rutnicki Oliwier

  13.

  Tomala Oliwia

  14.

  Weimann Elena

 • Warsztaty z pierwszej pomocy

  W minionym czasie odbyły się warsztaty dla rodziców. Celem było zapoznanie sie z tematyką pierwszej pomocy. Wiedzę przekazywał nam instruktor pan Waldemar Pruss. Ćwiczenia poprzedziła krótka prezentacja, aby zapoznać się z wiedzą elementarną. Przedstawione zostały nam etapy udzielenia pierwszej pomocy, resuscytacja krążeniowo- oddechowa u osób starszych jak i niemowląt, krwotoki, oparzenia i ich prawidłowa technika leczenia. Zauważono, iż resuscytacja to niełatwa sprawa. Wymaga siły, precyzji i zaangażowania całego ciała. Prawidłowe bandażowanie jest też nie lada sztuką. Ciekawostką było równiez wyposażenie apteczki. Na koniec zajęć zgodnie stwierdziliśmy, iz WARTO POMAGAĆ!

  /zdjęcia w galerii/

   

  Natalia Perz

 • Szkolny ogródek

  Wiosna - piękna i radosna. Zapachniało trawą, łąką i skowronek w oddali lata. To widać za oknem, a we wnętrzu szkolnych murów, ogródek. Dzieci z klasy trzeciej założyły hodowlę. Pierwsza pojawiła się rzeżucha, tuż za nią fasola a na końcu trawa wielkanocna. Dbając o rośliny, uczyły się prawidłowej pielęgnacji i etapów rozkwitu. Dziś każdy będzie pamiętał, iż niezbędne elementy to; ziemia, woda i słońce. Edukacja przyrodnicza rozbudziła ciekawość u dzieci.

  /zdjęcia w galerii/

   

  Natalia Perz

 • Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - etap rejonowy

  W dniu 28 marca odbył się w Mieleszynie etap rejonowy XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, w którym brało udział 8 uczniów z naszej szkoły. 

  Do etapu finałowego zakwalifikowali się : Jan Kuczyński z kl. IV, Patryk Dominiczak, Przemysław Koroś, Andżelika Wittchen z kl. V oraz Klaudia Zółek z kl. VI.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za ogromny wysiłek włożony w przygotowanie się do etapu rejonowego, a tym, którzy zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego serdecznie gratulujemy!

   

  A. Skiba

 • Schronisko w Przyborówku

  Ostatnio Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska w Przyborówku. Zebraliśmy czterdzieści kilogramów karmy! Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i p. Agnieszce za poświęcony czas i transport.

   

   

  S. U.

 • Dzień Matematyki

   

   

   

   

   

   

   

  Obchody Światowego Dnia Matematyki pod hasłem „ Pieniądze to nie wszystko ”odbyły się w naszej szkole w pierwszym dniu wiosny, 21 marca. Uczniowie klasy IV – VI świetnie bawili się rozwiązując zadania dotyczące pieniędzy. Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej - wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.

  Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl!

   

  Ewa Smura

 • Kangur Matematyczny

  16 marca uczniowie naszej szkoły brali udział w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”.  Ochotnicy z klas II-VI przez ponad godzinę  głowili się nad rozwiązaniem wielu trudnych zadań. Wszyscy uczestnicy otrzymali układankę-breloczek Magiczny sześcian!  Na oficjalne wyniki konkursu musimy poczekać do maja.

   

  Ewa Smura

 • Wycieczka do teatru

  Klasa druga i trzecia  wybrały się na wycieczkę do teatru w Nowym Tomyślu. Szewczyk Dratewka, wdzięcznie brzmiący tytuł inscenizacji teatralnej. Każdy pamięta jego przygody, strój i morał kończący bajkę. Celem było zapoznanie uczniów z nową formą spędzania czasu wolnego. Po skończeniu przedstawienia uczniowie obejrzeli wystawę zdjęć, na których pojawili się ludzie w różnych sytuacjach życiowych. Uśmiechy i radość dzieci były potwierdzeniem, iż wycieczka się udała.

   

  Natalia Perz, Sławomira Przygodzka

   

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Lutomiu im. Kornela Makuszyńskiego
  Lutom 38
  64 - 410 Sieraków
 • (61) 295 - 33 - 36
  Dyrektor: Lucyna Szychowiak
  660 - 480 - 983

Galeria zdjęć