liczba odwiedzin: 206028

Piątek 23.02.2018

Menu

 • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

  17 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, który zorganizowała Szkoła Podstawowa w Luboszu.

  Konkurs miał charakter drużynowy, a uczestnicy reprezentowali swoje szkoły w 3-osobowych zespołach. Musieli się oni wykazać rozległą wiedzą na temat Powstania Wielkopolskiego w aspekcie ogólnym jak i dotyczącym naszego powiatu.

  Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Mikuła Kinga, Ziółek Klaudia, Makowiak Jakub zajęła I miejsce.

  W nagrodę uczniowie klas V – VII pojadą na wycieczkę do Poznania. Przejazd autokarem ufundowała gmina Kwilcz a Muzeum Powstania Wielkopolskiego zaoferowało uczniom darmowe zwiedzanie muzeum.

  Gratulujemy zwycięzcom!

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Dnia 14.01.2018r. odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz kolejny spotkaliśmy się w CKSiT w Lutomiu, żeby zbierać pieniądze na szczytny cel tj. wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Podczas zbiórki pieniędzy w sali CKTiS odbywały się występy.

  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim artystom przybyłym nie tylko z okolic naszej wioski, Państwu Polackim i Unisono, zespołowi Bruno i Przyjaciele, uczniom naszej szkoły i pani Marii Olech oraz Dawidowi, dzięki którym miło spędziliśmy ten czas. Dziękujemy również Pani Dyrektor za wsparcie i przychylność, nauczycielom naszej szkoły, panu sołtysowi, na którego zawsze możemy liczyć, rodzicom, którzy upiekli ciasta i cudownym mamom, które prężnie działały w naszej kawiarence. Dzieciom, wolontariuszom za wytrwałość, mimo mrozu.

  W tym roku zebraliśmy 3648 złotych i 64 grosze! Bardzo się cieszymy i dziękujemy za wszelkie wsparcie. Zapraszamy do CKSiT w Lutomiu za rok!

  SU

 • Pan Grosik w klasie II

  Uczniowie klasy drugiej zapoznali się już z Panem Grosikiem. Dowiedzieli się na jakie planety polecą i jaką tam zdobędą wiedzę. Nauczyli się też piosenki przewodniej programu " Od grosika do złotówki".

   

                             Pan Grosik w klasie II - Obrazek 1                 Pan Grosik w klasie II - Obrazek 2

   

  J. Liszkowska

 • Realizujemy projekt edukacyjny "Od grosika do złotówki"

  Realizujemy projekt edukacyjny "Od grosika do złotówki" - Obrazek 1

 • Kiermasz kartek świątecznych

  Serdecznie zapraszamy na KIERMASZ KARTEK ŚWIĄTECZNYCH, który odbędzie się 15.12.2016r. o godz. 17.00 w CKTiS w Lutomiu. Podczas tego spotkania wystąpią uczniowie naszej szkoły, będą również pyszne wypieki. Pieniądze zebrane na kiermaszu przeznaczone są na potrzeby naszych uczniów. Zachęcamy do udziału. Zapewniamy miłą, świąteczną atmosferę.

  S. U.

 • Tytka Miłosierdzia

  Przypominamy, że do 18.12.2017r. w naszej szkole odbędzie się zbiórka produktów spożywczych w ramach akcji TYTKA MIŁOSIERDZIA. Karton, do którego można wkładać produkty będzie znajdował się u p. Artura Conerta. Prosimy o zaangażowanie i otwarte serca. 

   

  SU 

 • Wyniki konkursów

  Dnia 01.12.17r. odbył się konkurs recytatorski "To już jesień" dla uczniów klas I - III i po raz pierwszy konkurs pieśni patriotycznej dla uczniów klas IV - VII. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie. A oto zwycięscy:

  w konkursie recytatorskim

  I miejsce zajął Wojciech Rożek

  II miejsce zajął Igor Rakoczy

  III miejsce zajął Dawid Baran,

   

  w konkursie pieśni patriotycznej

  I miejsce zajęły Magdalena Jarosz i Kinga Mikuła

  II miejsce zajęły Andżelika Wittchen i Marcelina Śmigielska

  III miejsce zajęła Eliza Weimann.

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wręczenie nagród i dyplomów nastąpi 15.12.17r. na SZKOLNYM KIERMASZU KARTEK ŚWIĄTECZNYCH.

  SU

 • Konkurs Gwarowy pt: "Puszczańskie Godanie"

  24 listopada 2017 r. w Kwileckim Centrum Kultury odbył się Konkurs Gwarowy pt: "Puszczańskie Godanie". 

  Konkurs obejmował obszar działania 8 gmin należących do LGD Puszcza Notecka : Kwilcz, Międzychód, Wronki, Sieraków, Ostroróg, Obrzycko miasto i gmina, Chrzypsko Wielkie.

  Naszą szkołę reprezentowało 7 uczennic: Bromber Martyna, Fischer Andżelika, Rakoczy Katarzyna, Śmigielska Marcelina i Wittchen Andżelika z kl. VI oraz Jarosz Magdalena i Ziółek Klaudia z kl. VII.

  Nagrodę specjalną CKiE Kwilcz otrzymała uczennica klasy VII z naszej szkoły - Magdalena Jarosz.

  Serdecznie gratulujemy!

   

  Anna Skiba

 • Wycieczka do lasu klasy II

  19 października dzieci z klasy II wybrały się na spacer do pobliskiego lasu by poszukiwać śladów jesieni. Rozpoznawały też gatunki drzew, szukały tropów zwierzą. Punktem kulminacyjny był jednak Diabelski Kamień i jego legenda. Uczniowie sami czytali ją z zaciekawieniem. Okazało się, że niewiele osób słyszało ją już kiedyś.

                     Wycieczka do lasu klasy II - Obrazek 1                       Wycieczka do lasu klasy II - Obrazek 2

   

  J. Liszkowska

 • Wizyta trenera z Akademii Piłkarskiej Reissa

  Dnia 18.10.17r. odwiedził naszą szkołę i przedszkole trener Akademii Piłkarskiej Reissa. Przeprowadził ciekawe zabawy sportowe, które zaangażowały do aktywności wszystkie dzieci.

   

                          Wizyta trenera z Akademii Piłkarskiej Reissa - Obrazek 1               Wizyta trenera z Akademii Piłkarskiej Reissa - Obrazek 2                                                                                     Wizyta trenera z Akademii Piłkarskiej Reissa - Obrazek 3

 • VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, 29 września 2017

  Uczniowie naszej szkoły  po raz drugi wzięli udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (WMTDAY). Dzieci i młodzież przez cały tydzień powtarzali tabliczkę mnożenia w szkole, w domu, na podwórku i przy każdej nadarzającej się sytuacji. 

  Uczniowie, którzy pomyślnie napisali test z tabliczki mnożenia, otrzymali tytuł MT Expert.

  W klasie IV i V tytuł ten otrzymały zaledwie 4 osoby, w klasie VI 11 osób, natomiast w klasie VII aż 17 uczniów.

  Troje uczniów z  klasy V zostało wytypowanych do Patrolu Egzaminacyjnego. Podczas przerw zaopatrzeni w losy, stoper i notes przepytywali z tabliczki mnożenia starszych i młodszych kolegów, a także pracowników szkoły. 

   

  Ewa Smura

 • Jesienne inspiracje klasy II

  Uczniowie klasy II korzystali z darów jesieni. Wykonali na zajęciach urocze, zdrowe i smaczne jeżyki. A dynia z Zuzi ogrodu zainspirowała do upieczenia pysznych babeczek dyniowych i ususzenia pestek.

  J. Liszkowska

 • Wycieczka klasy II do Teatru Wielkiego

  20.09.17r. uczniowie klasy II wybrali się do Teatru Wielkiego na sztukę pt. Królowa Śniegu w wykonaniu Teatru Cortiqué. Dzieci były zachwycone pięknymi strojami, umiejętnościami akrobatycznymi artystów, ale także samym budynkiem i oczywiście ogromnym żyrandolem. Słuchały z uwagą i zaciekawieniem. Wycieczka zakończona wizytą w Mc Donald's była udana.

   

                                Wycieczka klasy II do Teatru Wielkiego - Obrazek 1        Wycieczka klasy II do Teatru Wielkiego - Obrazek 2

                                                                       Wycieczka klasy II do Teatru Wielkiego - Obrazek 3

   

  Justyna Liszkowska

 • Wizyta u Państwa Lewentalów

  Było wspaniale! Rozpoczęliśmy od leśnej wyprawy. Rodzice Patryka zorganizowali dla nas podchody. Trzeba było wykonywać różne ciekawe zadania np. rozwiązywać łamigłówki przyrodnicze, odnaleźć mrowisko i największy dąb w okolicy, nazbierać mnóstwo szyszek, żeby później ułożyć z nich napis. Strzałki doprowadziły do domu Patryka. Tam czekał już na nas jego tata, który opowiedział nam o życiu owadów i pokazał swoją kolekcję. Mama Patryka przygotowała pyszny poczęstunek. Wróciliśmy do szkoły zadowoleni. Dziękujemy za miłe przyjęcie. 
   
  Uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią
 • Szkolny Klub Sportowy

  Tak prezentujemy się w koszulkach na zakończenie pierwszej części programu "Szkolny Klub Sportowy " 2017 r.

         Szkolny Klub Sportowy - Obrazek 1       Szkolny Klub Sportowy - Obrazek 2       Szkolny Klub Sportowy - Obrazek 3

                                                                  Szkolny Klub Sportowy - Obrazek 4

 • XXI Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - zakończenie

  12 czerwca 2017 roku w Lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyła się uroczystość zakończenia INEA XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, połączona z wręczaniem nagród laureatom.

   

   

  XXI Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - zakończenie - Obrazek 1             XXI Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - zakończenie - Obrazek 2             XXI Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - zakończenie - Obrazek 3

   

                                        XXI Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - zakończenie - Obrazek 4                       XXI Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - zakończenie - Obrazek 5

   

   

  A. Skiba

 • Finał miejski Czwartków LA

  Dnia 31.05.2017 nasza szkoła wzięła udział w Finale miejskim Czwartków LA. W tym roku w finale naszą szkołę reprezentowało 14 zawodników w poszczególnych konkurencjach: Gabriela Chojan - rzut piłeczką palantową i bieg na 60 m, Marcelina Garsztka -  bieg na 600m i skok w dal, Klaudia Ziółek - bieg na 60 m i skok w dal, Marta Fischer - skok w dal i bieg na 600 m, Maria Kaczmarek - skok w dal i bieg na 600 m,  Jakub Makowiak - bieg na 60 m i rzut piłeczką palantową, Agnieszka Ceglarska - rzut piłeczką palantową, Mateusz Walorczyk - skok w dal, Michał Małyszka - skok w dal, Andżelika Wittchen - bieg na 60 m i skok w dal, Katarzyna Rakoczy - rzut piłeczką palantową, Magdalena Gorajska - rzut piłeczką palantową, Elżbieta Gorajska - rzut piłeczką palantową,Paweł Zacharewicz - bieg na 60 m i skok w dal. Nasi uczniowie spisali się znakomicie zdobyliśmy cztery złote medale i tym sposobem aż czterech reprezentantów naszej szkoły pojedzie na Finał Centralny do Łodzi. Są to: Gabrysia Chojan w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 45 m, Marcelina w biegu na 600 m z wynikiem 2,05 min, Agnieszka Ceglarska w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 27 m i Paweł Zacharewicz w biegu na 60 m z wynikiem 8,94 s. Gabrysia Chojan zajęła także drugie miejsce w biegu na 60 m z czasem 9,3 s, Marta Fischer zajęła drugie miejsce w biegu na 600 m z czasem 2,23 min. Trzecie miejsce w skoku w dal zajęli Marcelina Garsztka w skoku w dal z wynikiem 3,92 m, Jakub Makowiak w skoku w dal z wynikiem 4,13 m oraz Maria Kaczmarek w biegu na 600 m z czasem 2,48 min. 
  Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy za wspaniałą postawę i za walkę! Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za finał w Łodzi.
   
  I. Chalasz
 • XXI Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

  W dniu 15 maja br. odbył się w Skokach etap wojewódzki XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, w którym brało udział 5 uczniów z naszej szkoły.

   

  Z ogromną radością informujemy, że nasza uczennica - Klaudia Ziółek z klasy 6 uzyskała tytuł laureata tego konkursu - zajęła II miejsce. Gratulujemy!!!

   

  Wszystkim uczestnikom (finalistom XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce) dziękujemy za ogromny wysiłek włożony w przygotowanie się do etapu wojewódzkiego. 

   

  A. Skiba

 • Mistrzostwa Powiatu w czwórboju LA dziewcząt i chłopców

  We wtorek 9 maja 2017 r nasza szkoła wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu w czwórboju LA dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiło siedem szkół podstawowych z całego powiatu. Dziewczęta z naszej szkoły broniły tytułu mistrzyń z zeszłego roku. Tym razem rywalizację zakończyły na trzecim miejscu i zdobyły brązowy medal! W indywidualnej klasyfikacji  drugie miejsce zajęła nasza zawodniczka Gabriela Chojan zdobywając 272 pkt,  a pierwsze miejsce Gabrysia zajęła w rzucie piłeczką palantową ustalając tym samym nowy rekord szkoły z wynikiem 52 metry. Natomiast Marcelina Garsztka trzecie miejsce indywidualnie zajęła w biegu na 600 metrów. Ogromne gratulacje dla Gabrysi i Marceliny! Reprezentacja chłopców zajęła siódme miejsce, ale zaangażowanie chłopców było ogromne i za to im także dziękujemy.
  Szkołę reprezentowały dziewczęta : Gabriela Chojan, Marcelina Garsztka, Klaudia  Ziółek, Marta Fischer, Aleksandra Kaczmarek i Marcelina Śmigielska oraz chłopcy : Jakub Makowiak, Maksymilian Kaczmarek, Przemysław Koroś, Krystian Szubert, Hubert Mikuła i Paweł Zacharewicz. 
   
  Wszystkim zawodnikom gratulujemy.
   
  I. Chalasz
 • XXI KONKURS MATEMATYCZNY I POLONISTYCZNY

  8 kwietnia odbyła się XXI edycja Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego i Matematycznego dla szkół podstawowych powiatu międzychodzkiego. W czasie konkursu uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu matematyki i języka polskiego. W wyniku rywalizacji na podium znaleźli się:

  z języka polskiego : Przemysław Koroś z kasy V zajął II miejsce

                                    Marcelina Śmigielska z klasy V zajęła III miejsce

  z matematyki:         Jakub Makowiak z klasy VI zajął III miejsce

   

  Serdeczne gratulacje.

   

  Ewa Smura

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Lutomiu im. Kornela Makuszyńskiego
  Lutom 38
  64 - 410 Sieraków
 • (61) 295 - 33 - 36
  Dyrektor: Lucyna Szychowiak
  660 - 480 - 983

Galeria zdjęć