Menu

Wtorek 19.06.2018

liczba odwiedzin: 225729

Jesteśmy "Szkołą w ruchu"

Otrzymaliśmy status "Szkoły w ruchu"
 

Strona główna

 

Szkoła Podstawowa

im. Kornela Makuszyńskiego

Lutom 38

64 - 410 Sieraków

 

Aktualności

 • W kwietniu przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej organizowanej przez grupę młodzieży z Pniew AfriCan. Udało nam się zebrać przybory szkolne potrzebne dzieciom z Ghańskich szkół. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz gronu pedagogicznemu z zaangażowanie się w zbiórkę.

   

  Akcja charytatywna AfriCan - Obrazek 1

 • W dniu 10 kwietnia 2018 r. odbył się etap rejonowy XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Naszą szkołę reprezentowało 7 osób: Śmigielski Kacper i Nowak Miłosz z kl. IV, Zacharewicz Paweł z kl. V, Dominiczak Patryk, Koroś Przemysław i Wittchen Andżelika z kl. VI oraz Ziółek Klaudia z kl. VII.

  Do finału wojewódzkiego zakwalifikowali się: Dominiczak Patryk i Koroś Przemysław z klasy V.

  Gratulujemy!

                      Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - Obrazek 1    Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - Obrazek 2  Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - Obrazek 3 

                                                                                 Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - Obrazek 4

 • Pomagamy grupie uczennic LO w Pniewach AfriCan zebrać podstawową wyprawkę szkolną dla dzieci ze szkół afrykańskich. Akcja trwa w naszej szkole od 23 do 27 kwietnia 2018r. Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału. Przybory tj. długopisy, ołówki, pisaki, kredki, zeszyty, papier kolorowy, gumki do mazania itp. zbierane będą u pana Artura do specjalnego kartonu.

  SU

 • Dnia 10.04.18r. wybraliśmy się na wycieczkę do huty szkła w Sierakowie. Proces powstawania butelki ze szkła bardzo nas zainteresował. Kiedy weszliśmy na teren zakładu od razu zostaliśmy wyposażeni w odpowiedni sprzęt ochronny: czepki, okulary, zatyczki do uszu i kamizelki odblaskowe. Świetnie się prezentowaliśmy. Najbardziej podobały nam się świecące, spadające sople szkła, z których później w formach powstawały butelki. Dziewczynkom bardzo spodobała się praca na wózku widłowym :). Bardzo serdecznie dziękujemy panu Michałowi i pani Martynie za zaproszenie nas, za zaciekawienie tym tematem. 

 • Rozkład cotygodniowych spotkań

  z literaturą dziecięcą

   Uczniowie kl. V czytają uczniom kl. III na początku 3 lekcji we wtorki.

  Uczniowie kl. VI czytają uczniom kl. II na początku 5 lekcji w środy.

  Uczniowie kl. VII czytają uczniom kl. I na początku 3 lekcji w piątki.

  Zasady:

  - uczniowie starszych klas sami ustalają, kto będzie czytał w danym tygodniu,

  - w danym dniu młodszych uczniów odwiedza jeden uczeń z klasy z wybraną przez siebie literaturą,

  - co będzie czytane wybiera uczeń starszej klasy, może to być bajka, krótkie opowiadanie lub wiersze stosowne do wieku słuchaczy; w razie problemów z doborem literatury można się zwrócić o pomoc do wychowawcy, pań w bibliotece lub opiekuna SU,

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Lutomiu im. Kornela Makuszyńskiego
  Lutom 38
  64 - 410 Sieraków
 • (61) 295 - 33 - 36
  Dyrektor: Lucyna Szychowiak
  660 - 480 - 983

Galeria zdjęć