Piątek 23.02.2018

liczba odwiedzin: 206014

Jesteśmy "Szkołą w ruchu"

Otrzymaliśmy status "Szkoły w ruchu"

im. Kornela Makuszyńskiego

Lutom 38

64 - 410 Sieraków

Aktualności

• 17 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, który zorganizowała Szkoła Podstawowa w Luboszu.

Konkurs miał charakter drużynowy, a uczestnicy reprezentowali swoje szkoły w 3-osobowych zespołach. Musieli się oni wykazać rozległą wiedzą na temat Powstania Wielkopolskiego w aspekcie ogólnym jak i dotyczącym naszego powiatu.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Mikuła Kinga, Ziółek Klaudia, Makowiak Jakub zajęła I miejsce.

• Dnia 14.01.2018r. odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz kolejny spotkaliśmy się w CKSiT w Lutomiu, żeby zbierać pieniądze na szczytny cel tj. wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Podczas zbiórki pieniędzy w sali CKTiS odbywały się występy.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim artystom przybyłym nie tylko z okolic naszej wioski, Państwu Polackim i Unisono, zespołowi Bruno i Przyjaciele, uczniom naszej szkoły i pani Marii Olech oraz Dawidowi, dzięki którym miło spędziliśmy ten czas. Dziękujemy również Pani Dyrektor za wsparcie i przychylność, nauczycielom naszej szkoły, panu sołtysowi, na którego zawsze możemy liczyć, rodzicom, którzy upiekli ciasta i cudownym mamom, które prężnie działały w naszej kawiarence. Dzieciom, wolontariuszom za wytrwałość, mimo mrozu.

• Uczniowie klasy drugiej zapoznali się już z Panem Grosikiem. Dowiedzieli się na jakie planety polecą i jaką tam zdobędą wiedzę. Nauczyli się też piosenki przewodniej programu " Od grosika do złotówki".

Pan Grosik w klasie II - Obrazek 1                 Pan Grosik w klasie II - Obrazek 2

J. Liszkowska

• Serdecznie zapraszamy na KIERMASZ KARTEK ŚWIĄTECZNYCH, który odbędzie się 15.12.2016r. o godz. 17.00 w CKTiS w Lutomiu. Podczas tego spotkania wystąpią uczniowie naszej szkoły, będą również pyszne wypieki. Pieniądze zebrane na kiermaszu przeznaczone są na potrzeby naszych uczniów. Zachęcamy do udziału. Zapewniamy miłą, świąteczną atmosferę.

S. U.

Aktualności